Marcin Trzyna
Hattrick i asysta Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Mouscron (5:3). Polak zszedł z boiska w 93. minucie spotkania. Szymon Starnawski /Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu West Brom – Huddersfield (1:2).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Brighton 1:4.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth zremisowało u siebie z Newcastle 2:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Jan Bednarek (Southampton) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Burnley i Southampton. Jan Bednarek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull wygrało na własnym obiekcie z Shieffeld United 1:0. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 64. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Preston – Ipswich Town (0:1).

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na własnym obiekcie z Nottingham Forest 2:5. Paweł Wszołek rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Dwa gole Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – WS Wanderers (3:1). Polak rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Marcin Budziński (Melbourne City) – 86 minut Marcina Budzińskiego w meczu Perth Glory – Melbourne City (2:1).

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering przegrało na wyjeździe z BW Linz 1:2. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gości.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 90 minut Jakuba Rzeźniczaka w meczu Karabach Agdam - Kapaz (1:0).

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Hattrick i asysta Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Mouscron (5:3). Polak zszedł z boiska w 93. minucie spotkania.

WIĘCEJ: Teodorczyk show! Polak zabłysnął w meczu z Mouscron, notując hat-tricka

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Helsingor (6:1). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach widelidera duńskiej ekstraklasy. Brondby traci do Midtjylland trzy punkty.

WIĘCEJ: Polacy za granicą. Gol Kamila Wilczka w Danii. Kolejny napastnik przypomina o sobie Adamowi Nawałce

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Toulouse – AS Monaco. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało na wyjeździe z Chateauroux 1:4. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo bezbramkowo zremisowało u siebie z Espanyolem. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – 5. w sezonie obroniony rzut karny przez Pawła Kieszka. Cordoba, z Polakiem w bramce, wygrała u siebie z Realem Valladolid 2:1.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – Utrecht wygrał na własnym obiekcie z Twente 3:1. Mateusz Klich zszedł z boiska w 90. minucie.

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała na wyjeździe z Willem II Tilburg 0:1. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce gości.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Gol Piotra Parzyszka w meczu Heracles – PEC Zwolle (2:1). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Fortuna Sittard. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na własnym obiekcie z Almere 3:0. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – Helmond (1:0).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Za nami inauguracja japońskiej ekstraklasy. Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Kawasaki 0:3.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Zwycięski gol Łukasza Gikiewicza w meczu That Ras – Al-Faisaly Amman (0:1). 30-letni napastnik ma na swoim koncie 11 ligowych goli.

WIĘCEJ: Łukasz Gikiewicz znów strzela! Jest drugim najskuteczniejszym Polakiem za granicą

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Herthą BSC. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera Bundesligi.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Hoffenheim i Freiburgiem. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Marcin Kamiński cały mecz spędził na ławce VfB.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Darmstadt – Heidenheim. Artur Sobiech całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut Waldemara Soboty w meczu St. Pauli – Kiel. Hamburczycy wygrali 3:2.

Adam Bodzek (Fortuna) – 87 minut Adama Bodzka w meczu Regensburg – Fortuna Dusseldorf (4:3).

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało na wyjeździe z Belenenses 0:1. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu wygrała u siebie z Dinamem Bukareszt 2:0. Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Po 26 kolejkach Astra zajmuje 4. miejsce w tabeli rumuńskiej ekstraklasy.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – Gol i asysta Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – Zlate Moravce (3:0). Polak zszedł z boiska w 89. minucie.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad mecz Dunajska Streda – Zemplin Michalovce obserwował z wysokości ławki rezerwowej.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – 19-letni Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 77. minucie, notując tym samym debiut na boiskach słowackiej ekstraklasy.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep dość niespodziewanie przegrał u siebie z nizej notowanym Denizlisporem 0:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu pokonało przed własną publicznością Gaziantepspor 4:0. Doświadczony defensor całe spotanie spędził na ławce stołecznych.

Włochy:

Serie A:

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Crotone – Spal (2:3). Reprezentant Polski w 50. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Spal) – Bartosz Salamon wszedł na boisko w 81. minucie.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie z Chievo 1:0. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut Pawła Jaroszyńskiego w meczu z „Violą”.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Stępiński całe spotkanie spędził na ławce Chievo.

Karol Linetty (Sampdoria) – Pełne 90 minut Karola Linettego w meczu Sampdoria Genua – Udinese (2:1).

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Kontuzja Bartosza Bereszyńskiego w meczu z Udinese. Polak zszedł z boiska w 85. minucie.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Całe spotkanie na ławce Sampdorii spędził Dawid Kownacki.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski przegrane spotkanie z Milanem oglądał z wysokości ławki Romy.

Serie B:

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut Przemysława Szymińskiego w meczu Pro Vercelli – Palermo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski przebywał na placu gry przez 75 minut.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz cały mecz spędził na ławce Palermo, które po 27 kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli Serie B.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena przegrała wyjazdowe spotkanie z Ascoli 1:2. Tomasz Kupisz cały mecz przesiedział na ławce gości.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Botew Płowdiw (Daniel Kajzer) – Łudogorec Razgrad (Jacek Góralski, Jakub Świerczok)
Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek) – Augsburg
Cagliari – Napoli (Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik)
Karaiskakis (Sebastian Chruściel) – Chania Kissamikos

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Oto najdłuższe serie bez gola w Ekstraklasie [TOP 10]

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Hat-trick Łukasza Teodorczyka [RAPORT, WIDEO] - Gol24