Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Teodorczyk znów trafił dla Anderlechtu
Łukasz Teodorczyk znów trafił dla Anderlechtu Olivier Matthys
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City wygrało u siebie z Crystal Palace 5:4. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”. Swansea awansowało na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Championship:

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało na wyjeździe z Bransley 5:2. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut Tomasza Kuszczaka w bramce Birmingham w wyjazdowym meczu z Brentfordem. Birmingham wygrało 2:1.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Ipswich Town – QPR (3:0).

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek cały mecz z Ipswich spędził na ławce przyjezdnych.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – RSC Anderlecht wygrał u siebie z Mouscron 7:0. Łukasz Teodorczyk wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie spotkania. Reprezentant Polski przebywał na placu gry przez 67 minut. „Fiołki” zajmują obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrało na wyjeździe z Neą Salamis 0:1. 21-letni bramkarz rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Zakakiou zremisowało u siebie z Anagennisi 1:1. Mateusz Taudul rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris Limassol wygrał na własnym obiekcie z Doxą 4:0. Tomasz Wełna całe spotkanie przesiedział na ławce Arisu.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol i asysta Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Silkeborg (3:1). Polski napastnik rozegrał 84 minuty. Brondby jest wiceliderem duńskiej ekstraklasy.

Patryk Wolański (Horsens) – Patryk Wolański wciąż jest golkiperem rezerwowym Horsens. Jego drużyna przegrała u siebie z Aarhus aż 1:5.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na własnym obiekcie z Olympique Marsylia 4:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole wicelidera francuskiej ekstraklasy.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon przegrał u siebie z Paris Saint Germain 1:2. Maciej Rybus przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Krychowiak wszedł na boisko w 85. minucie, zastępując Lucasa. Mistrzowie Francji zajmują 3. miejsce w lidze.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Nantes i Lille. Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Dijon 3:2. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut w drużynie gospodarzy.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało na wyjeździe z Malagą 3:4. Przemysław Tytoń rozegrał pełne spotkanie w bramce gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała przed własną publicznością z Getafe 1:3. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Cordoba zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Twente Enschede 3:2. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Mateusz Klich (Twente) – Mateusz Klich również przebywał na placu gry przez 90 minut.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na wyjeździe z Vitesse 2:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – De Graafschap przegrało na wyjeździe z Waalwijk 1:2. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Filip Bednarek (De Graafschap) – W bramce przyjezdnych cały mecz rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard przegrała na wyjeździe z Helmond 0:1. Purzycki wszedł na boisko w 88. minucie meczu.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht wygrało na własnym obiekcie z Den Bosch 3:0. Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w MVV.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Łukasz Piszczek przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Bayer Leverkusen 2:1. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w zespole „Bawarczyków”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1. Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut w ekipie “Wieśniaków”.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia bezbramkowo zremisowała u siebie z Augsburgiem. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce „Koziołków”.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał u siebie z Lipskiem 1:4. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało wyjazdowe spotkanie z Heidenheim 0:2. Waldemar Sobota całe spotkanie spędził na ławce hamburskiej drużyny.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum zremisowało na wyjeździe z Dynamem Drezno 2:2. Dawidowicz wszedł na plac gry w 59. minucie meczu.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało u siebie z Unionem Berlin 0:1. Jakub Kosecki przebywał na boisku przez 60 minut.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik całe spotkanie przeciwko stołecznym przesiedział na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Arsenal Tula (1:0).

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 2:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – „Serca” wygrały z Motherwell 3:0. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu przegrał na własnym boisku z Fenerbahce Stambuł 1:5. Patryk Tuszyński wszedł na plac gry w 69. minucie spotkania.

2. liga:
Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep wygrał u siebie z Sanliurfasporem 2:0. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Gaziantep awansował na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Walia:

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor przegrał u siebie z Carmarthen 1:2. Antoni Sarnowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Bangor zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli walijskiej ekstraklasy.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Gyirmot 2:0. Michał Nalepa cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma pokonała na własnym stadionie Pescarę 3:2. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce "Giallorossi".

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało u siebie z Lazio Rzym 0:1. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce Palermo.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała na wyjeździe z Crotone 1:1. Karol Linetty przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli przegrało u siebie z Milanem 1:4. Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio wygrało na własnym obiekcie z Udinese 2:1. Bartosz Salamon wszedł na plac gry w 83. minucie spotkania.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Perugią i Novarą. Tomasz Kupisz spotkanie rozpoczął na ławce gości, a na boisko wszedł w 83. minucie.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli przegrało na wyjeździe z Brescią 0:1. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie w drużynie „Picchio”.

[u]Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:[/u]

Napoli (Piotr Zieliński) – Sassuolo
Inter – Fiorentina (Bartłomiej Drągowski)
APOEL (Mateusz Piątkowski) – Appolon (Arkadiusz Piech)
FC Emmen – MVV Maastricht (Mikołaj Smyłek)
Graafschap (Filip Bednarek, Piotr Parzyszek) – Volendam
Fortuna Sittard (Adrian Purzycki) – Eindhoven
Stuttgart (Marcin Kamiński) – Norymberga
Konyaspor – Osmanlispor (Łukasz Szukała)
Al Sharjah (Adrian Mierzejewski) – Bani Yas

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24