Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski strzelił już 100 goli dla Bayernu
Robert Lewandowski strzelił już 100 goli dla Bayernu East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut Artura Boruca w meczu Bournemouth – West Ham United (3:2).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na wyjeździe z Hull City 1:2. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Kamil Grosicki (Hull City) – Kamil Grosicki rozegrał pełne 90 minut w zespole Hull.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Cardiff i Birmingham. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Krystian Bielik (Birmingham) – Krystian Bielik rozpoczął spotkanie z Cardiff w wyjściowej jedenastce Birmingham. Polak w 45. minucie został ukarany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry Bielik został zmieniony przez Josha Cogley’a.

Paweł Wszołek (QPR) – Mecz Leeds United – QPR zakończył się bezbramkowym remisem. Paweł Wszołek rozegrał 79 minut.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z Barnsley 1:1.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Sagrada) – Dwa gole Jacka Magdzińskiego w meczu Sagrada – JGM do Huambo (6:0).

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Waasland-Beveren (3:0). Polski napastnik rozegrał 58 minut, a na listę strzelców wpisał się w pierwszej połowie meczu. Po 30 kolejkach Anderlecht jest liderem belgijskiej ekstraklasy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – 60 minut Arkadiusza Piecha w meczu AEL Limassol – Apollon (1:1).

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris wygrał na wyjeździe z Neą Salamis 3:0. Tomasz Wełna całe spotkanie spędził na ławce gości.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrał na wyjeździe z Karmiotissą 3:5. 22-latek rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby wygrało na wyjeździe z Horsens 2:0. Kamil Wilczek rozegrał 72 minuty. Reprezentant Polski w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało u siebie z Bordeaux 2:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera francuskiej ekstraklasy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut w ekipie Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon wygrał u siebie z Tuluzą 4:0. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce OL.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Paris Saint Germain wygrało na wyjeździe z Lorient 2:1. Grzegorz Krychowiak całe spotkanie spędził na ławce wicelidera francuskiej ekstraklasy. PSG traci do liderującego Monaco trzy "oczka".

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo wygrało u siebie z Barceloną 2:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba wygrała u siebie z Realem Saragossą 2:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – 90 minut Mateusza Klicha w meczu Ajax Amsterdam – Twente Enschede. Ajax wygrał 3:0, a Mateusz Klich w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z ADO Den Haag 0:1. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w barwach gości.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – De Graafschap wygrało u siebie z Jong Ajax 3:2. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard przegrała na wyjeździe z VVV-Venlo 1:4. Adrian Purzycki całe spotkanie spędził na ławce Fortuny.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo wygrało na wyjeździe z Omiya Ardija 2:1. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Al-Faisaly Amman bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z That Ras.

Litwa:

A Lyga:

Karol Salik (Lietava Jonava) – Czyste konto Karola Salika w meczu Lietava – Trakai. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt (3:0). Lewandowski przebywał na placu gry przez 75 minut. Bayern jest liderem Bundesligi z przewagą 10 punktów nad Lipskiem.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Herthą BSC 1:2. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce BVB.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na wyjeździe z Ingolstadt 2:2. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg wygrał wyjazdowe spotkanie z RB Lipsk 1:0. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Wilków”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Freiburgiem 1:1. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum zremisowało na wyjeździe ze Stuttgartem 1:1. Paweł Dawidowicz przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut. W 32. minucie 21-letni obrońca został ukarany żółtą kartką.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 88 minut Jakuba Koseckiego w meczu Sandhausen – Greuther Furth (1:1).

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało u siebie z Unionem Berlin 1:2. Sobota zanotował asystę przy bramce Aziza Bouhaddouza. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – 90 minut Sebastiana Boenischa w meczu Hannover – TSV 1860 Monachium (1:0).

Oskar Zawada (Karlsruher) – Karlsruher przegrało na wyjeździe z Erzgebirge Aue 0:1. Oskar Zawada wszedł na boisko na ostatni kwadrans spotkania.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm wygrał u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 1:0. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – “Serca” wygrały u siebie z Hamiltonem 4:0. Krystian Nowak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał u siebie z Antalyasporem 1:2. Patryk Tuszyński całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Samsunspor – Gaziantep (0:0).

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu TNS – Bala Town (3:2). Był to dziewiąty ligowy gol Polaka w obecnym sezonie.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros pokonał u siebie Haladas 3:1. Michał Nalepa całe spotkanie spędził na ławce czwartej drużyny węgierskiej ekstraklasy.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli zwyciężyło na własnym obiekcie z Crotone 3:0. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 55. minucie meczu.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik całe spotkanie z Crotone spędził na ławce Napoli, które zajmuje obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Palermo 3:0. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce wicelidera włoskiej ekstraklasy.

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut w barwach Palermo rozegrał Thiago Rangel Cionek.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria wygrała na wyjeździe z Genoą 1:0. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole Sampdorii.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało na wyjeździe z Fiorentiną 0:1. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce gości.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Chievo 0:4.
Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Pro Vercelli. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi wygrało na wyjeździe z Latiną 1:0. Igor Łasicki rozegrał pełne 90 minut w zespole „biało-czerwonych”.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn) – Gol Łukasza Cieślewicza w meczu Vikingur – B36 Torshavn (1:1). Cieślewicz, który rozegrał całe spotkanie, został ukarany żółtą kartką.

Michał Przybylski (Skala) – Debiut Michała Przybylskiego w Skale w meczu z Klaksvik. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a 19-latek rozegrał 80 minut.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Fortuna Sittard (Adrian Purzycki) – Breda
Helmond – Graafschap (Filip Bednarek, Piotr Parzyszek)
Fortuna Dusseldorf (Adam Bodzek) – Eintracht Brunszwik (Adam Matuszczyk)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Najdroższe transfery Polaków: Grosicki piąty [TOP 10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24