Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z Leicester City 1:1. „Łabędzie” awansowały na 17. miejsce w ligowej tabeli.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało u siebie ze Stoke City 2:1. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w spotkaniu Sunderland – Ipswich Town (0:2).

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut Pawła Wszołka w meczu QPR – Barnsley (1:0).

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Adrian Mierzejewski zdobył bramkę w meczu FC Sydney - Wellington Phoenix. Drużyna Polaka wygrała 4:0 i uplasowała się na pozycji lidera australijskiej ekstraklasy. Dla Mierzejewskiego, który przebywał na boisku przez pełne 90 minut, był to 9. ligowy gol w obecnym sezonie.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Gol i asysta Marcina Budzińskiego w meczu Brisbane Roar – Melbourne City (1:2). Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco podejmowało na własnym obiekcie Olympique Lyon w hicie 24. kolejki francuskiej ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Monaco 3:2, a Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Po faulu na reprezentancie Polski arbiter w pierwszej części spotkania podyktował jedenastkę dla Monaco. Karnego „na raty” wykorzystał Falcao. Co ciekawe, od 44. minuty podopieczni Leonardo Jardima grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Balde Keita, a zwycięską bramkę zdobyli w 88. minucie.

Ligue 2:

Ludovic Obraniak (Auxerre) – Auxerre wygrało na wyjeździe z Tours 2:0. Ludovic Obraniak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na własnym obiekcie z rezerwami Barcelony 1:2.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – Debiut Mateusza Klicha w barwach Utrechtu. Polak rozegrał 60 minut w meczu z Excelsiorem Rotterdam. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na wyjeździe z PSV Eindhoven (0:4). Piotr Parzyszek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Filip Kurto (Roda) – Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy AZ Alkmaar i Rodą Kerkrade. Filip Kurto mecz oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z FC Emmen 0:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Obroniony rzut karny i zachowane czyste konto przez Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – Jong Utrecht (7:0).

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al Faisaly Amman – Al Jazeera Amman (1:2).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 2:0. Robert Lewandowski spotkanie z Mainz rozpoczął na ławce, a na placu gry pojawił się w 63. minucie. Po 21 kolejkach „Bawarczycy” są liderem Bundesligi z dorobkiem 53 punktów.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Kolonią 3:2. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole BVB.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Freiburgiem i Bayerem Leverkusen. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart zremisował na wyjeździe z Wolfsburgiem 1:1. Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce VfB.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Herthą BSC 1:1. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut Waldemara Soboty w meczu Heidenheim – St. Pauli (3:1).

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na własnym obiekcie z Sandhausen 1:0. Adam Bodzek wszedł na boisko w 88. minucie.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Michał Miśkiewicz spotkanie Feirense – Chaves (1:2) oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu zremisowała na wyjeździe z FC Viitorul 1:1. Piotr Polczak rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Polak w 43. minucie został ukarany żółtą kartką.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Boluspor (2:0).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Gol Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – The New Saints (2:2). Polak rozegrał całe spotkanie.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli wygrało na wyjeździe z Benevento 2:0. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 70. minucie, zastępując na placu gry Marka Hamsika. Napoli jest liderem włoskiej ekstraklasy z przewagą punktu nad Juventusem.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus rozbił przed własną publicznością Sassuolo 7:0. Wojciech Szczęsny spotkanie obserwował z ławki „Starej Damy”.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut Pawła Jaroszyńskiego w meczu Atalanta Bergamo – Chievo Werona (1:0).

Mariusz Stępiński (Chievo) – Cały mecz na ławce Chievo spędził Mariusz Stępiński.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Cagliari Calcio – Spal (2:0).

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na wyjeździe z Bolonią 2:1. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Karol Linetty (Sampdoria) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Sampdorią i Torino. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Również 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 58. minucie meczu.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała wyjazdowe spotkanie z Hellasem 1:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie przesiedział na ławce Romy.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Empoli – Palermo (4:0).

Przemysław Szymiński (Palermo) – Również całe spotkanie w barwach gości rozegrał Przemysław Szymiński.

Radosław Murawski (Palermo) – Cały mecz na ławce Palermo spędził Radosław Murawski.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena wygrała na własnym obiekcie z Ternaną 4:3. Tomasz Kupisz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Platanias (Piotr Grzelczak) – Smyrnis
Jong PSV – MVV Maastricht (Mikołaj Smyłek)

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

TOP 10 piłkarzy, których w Polsce odprawiono z kwitkiem

MAGAZYN SPORTOWY 24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24