Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Kamil Glik zdobył pierwszą bramkę w trwającym sezonie
Kamil Glik zdobył pierwszą bramkę w trwającym sezonie AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi. [26-28.10.2018]

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisował na wyjeździe z Leicester City 1:1.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc mecz Fulham – Bournemouth (0:3) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – Asysta Mateusza Klicha w meczu Leeds United – Nottingham Forest (1:1). Reprezentant Polski przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Paweł Olkowski (Bolton) – 81 minut Pawła Olkowskiego w meczu Bolton – Hull City (0:1).

Kamil Grosicki (Hull City) – 72 minuty na boisku w barwach Hull spędził Kamil Grosicki.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z zespołem Millwall 0:3.

Paweł Wszołek (QPR) – Gol Pawła Wszołka w meczu QPR – Aston Villa. Londyńczycy wygrali 1:0.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – FAC Wien wygrał na wyjeździe z Liefering 3:1. Pajaczkowski wszedł na boisko w 84. minucie.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 45 minut Jakuba Rzeźniczaka w meczu Neftchi Baku – Karabach Agdam (3:1).

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – 45 minut Jakuba Piotrowskiego w meczu Standard Liege – KRC Genk (1:1).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Botew Vratsa – Botew Płowdiw (0:1). Po 13 kolejkach zespół polskiego bramkarza zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Gol Jakuba Świerczoka w meczu Septemvri Sofia – Łudogorec Razgrad (1:4). Polski napastnik zaliczył prawdziwe „wejście smoka”, wchodząc na boisko w 46. minucie i w tej samej trafiając do bramki rywali.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut. W przerwie zastąpił go Jakub Świerczok.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Changchun Yatai – Chongqing Lifan (1:2).

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Gol Damiana Kądziora w meczu Slaven Belupo – Dinamo Zagrzeb (0:2).

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – Cały mecz na ławce gospodarzy spędził Krystian Nowak.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – AEL Limassol, z Patrykiem Prockiem w bramce, wygrał u siebie z Paralimni 4:1.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Gol Kamila Glika w meczu AS Monaco – Dijon (2:2). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. Dla 30-latka to pierwsze ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens przegrało u siebie z Nantes 1:2. Rafał Kurzawa wszedł na boisko w 79. minucie.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 49 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Beziers (0:1).

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Heerenveen wygrało na wyjeździe z AZ Alkmaar 3:2. Filip Bednarek cały mecz spędził na ławce gości.

Karol Niemczycki (Breda) – Karol Niemczycki mecz ADO Den Haag – N.A.C. Breda oglądał z wysokości ławki rezerwowej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Dwa gole Łukasza Gwiazdy w meczu Harland & Wolff Welders – Larne FC (2:3). 24-latek ma na koncie sześć goli w obecnym sezonie.

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol (szósty w sezonie) Łukasza Adamczyka w meczu Carrick Rangers – PSNI FC (4:2).

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Atlantas, z Polakiem w bramce, przegrał na wyjeździe z Stumbras 0:6.

Łotwa:

Kamil Biliński (Riga FC) – Remisem 0:0 zakończyło się spotkanie Riga FC – Ventspils. Kamil Biliński wszedł na boisko w 79. minucie.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 2:1. Asystę przy trafieniu Thiago Alcantary na 2:1 zanotował Robert Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie w zespole wicelidera Bundesligi.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Borussia Dortmund – Hertha BSC. Łukasz Piszczek zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. BVB ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Bayernem.

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – 66 minut Adama Bodzka w meczu Fortuna Dusseldorf – Wolfsburg (0:3).

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – Marcin Kamiński cały mecz spędził na ławce beniaminka.

David Kopacz (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z Hoffenheim 0:4. David Kopacz cały mecz spędził na ławce VfB.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu Union Berlin – Dynamo Drezno (0:0).

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Bodo/Glimt zremisowało u siebie z Stabaek 1:1. Artur Krysiak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka w meczu Jenisej – Lokomotiw Moskwa (0:3).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Anży Machaczkała (1:0).

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – Zwycięskie trafienie Łukasza Sekulskiego w meczu Niżny Nowogród – SKA Chabarowsk (0:1). Sekulski przebywał na boisku przez 69 minut.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – Patryk Małecki mecz Zlate Moravce – Spartak Trnava (1:1) oglądał z wysokości ławki gości.

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – 90 minut Tomasza Nawotki w meczu MFK Zemplin Michalovce – Dunajska Streda (2:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Dawid Kurminowski wszedł na plac gry w 74. minucie.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Całe spotkanie polski bramkarz spędził na ławce MFK.

Turcja:

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut Jakuba Koseckiego w meczu Umraniyespor – Adana Demirspor (2:1).

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Denizlispor, z Adamem Stachowiakiem w bramce, wygrał na wyjeździe z zespołem Altay 3:1.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu Dynamo Kijów – FK Lwów (0:1).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 59 minut Arkadiusza Piskorskiego w meczu Llandudno – Druids (0:0).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Empoli 2:1.

Michał Marcjanik (Empoli) – Całe spotkanie na ławce Empoli spędził Michał Marcjanik.

Krzysztof Piątek (Genoa) – 90 minut Krzysztofa Piątka w meczu Genoa – Udinese (2:2).

Arkadiusz Milik (Napoli) – 56 minut Arkadiusza Milika w meczu Napoli – AS Roma (1:1). Polskiego napastnika zmienił Dries Mertens, który w 90. minucie zdobył wyrównującą bramkę.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński wszedł na boisko w 75. minucie.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 2:2.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Cagliari – Chievo Werona (2:1). Stępiński, który rozegrał całe spotkanie, w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 81 minut na boisku przebywał Paweł Jaroszyński.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Polski bramkarz mecz Torino – Fiorentina spędził na ławce „Violi”.

Thiago Cionek (Spal) – 58 minut Thiago Cionka w meczu Spal – Frosinone (0:3).

Bartosz Salamon (Frosinone) – Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut Bartosza Bereszyńskiego w meczu AC Milan – Sampdoria Genua (3:2).

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka dla Karola Linettego.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Kownacki wszedł na plac gry w 61. minucie.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Hellas Verona wygrał na własnym obiekcie z Perugią 2:1. Paweł Dawidowicz wszedł na boisko w 55. minucie.

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo zremisowało u siebie z Venezią 1:1. Radosław Murawski wszedł na boisko w 78. minucie.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Ascoli przegrało wyjazdowe spotkanie z Livorno 0:1. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce gości.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Midtjylland – Brondby (Kamil Wilczek)
Malaga (Paweł Kieszek) – Numancia
Besiktas – Rizespor (Jarosław Jach)

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24