Jak równy z równym

AS
Gole - Cracovia: Bania 32 karny, Bednarz 59, Pogoń: Rodriguez 16, Przybyszewski 39.

Cracovia - Pogoń Szczecin 2-2 (1-2)

Cracovia, I połowa skład jak z Polonią, II połowa: Paluch - Bednarz, Ziółkowski, Baran, Piszczek - Szwajdych, Ankowski, Nowak, Wacek - Dudziński, Hermaniuk.
   Pogoń, I połowa: Olszewski - Przybyszewski, Witkowski, Choto - Pawlak, Dźwigała, Kosmalski, Biliński, Adjem - Soronowicz, Rodriguez, II połowa: Norko - Pokładowski, Copik, Walburg - Siara, Ława, Duayr, Bielak, Dubiela - Sobczak, Kwieciński.
   Piłkarze Cracovii mieli tylko 3 godziny przerwy przed drugim pojedynkiem z I-ligową Pogonią Szczecin. Mimo zmęczenia pierwszym meczem i upałem, krakowianie walczyli jak równy z równym. W 16 min Chilijczyk Rodriguez wpadł w pole karne i było 1-0. Cracovia wyrównała w 32 minucie, Bania był faulowany w polu karnym i sam pewnie wykorzystał jedenastkę. W 39 min po rzucie rożnym Przybyszewski efektowną "główką" pokonał po raz drugi Skrzypka.
   W 2. połowie trener Mikulski wystawił nową jedenastkę, także Stawowy przeprowadził liczne zmiany. W 59 min strzelał Hermaniuk, bramkarz Norko zdołał tylko odbić piłkę, dobitka Bednarza do pustej bramki była formalnością.
   W 50 min Cracovia przeprowadziła bardzo efektowną akcję, Hermaniuk z 16 metrów zamiast plasować piłkę, huknął nad poprzeczką.
   Przed meczem grali oldboje Cracovii i Polonii Warszawa, wygrali goście 5-1, bramkę dla Cracovii zdobył Wiącek. W przyjacielskim meczu spotkali się też sympatycy Cracovii i Polonii, wygrali krakowianie 7-3.
   - Jestem zadowolony ze sprawdzianu - powiedział nam trener Pogoni Albin Mikulski. - Gramy dzień po dniu, w sobotę pokonaliśmy Ruch Radzionków 3-0. Mamy kilku obcokrajowców, Chilijczyka Rodrigueza, Jugosłowianina Adjema, Australijczyka Duayra, Choto z Zimbabwe. Mamy też Sobczaka, to bardzo utalentowany gracz, ale ma jeszcze spore zaległości treningowe. Cracovia zaskoczyła mnie dobrą grą, na poziomie co najmniej II ligi.(AS)