Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak rządzili szefowie miast i gmin?

Magdalena Uchto
Już za kilka miesięcy szefowie gmin dotrą do mety obecnej kadencji. Wybory samorządowe pokażą, kogo obdarzyli Państwo zaufaniem dając mu możliwość rządzenia przez kolejne cztery lata, a kto będzie musiał pożegnać się ze stołkiem. Ale ocenę samorządowcom mogą Państwo wystawić już dziś - za sprawą plebiscytu "Dziennika Polskiego" - "Jak oni rządzili".

Plebiscyt jest okazją do wystawienia noty wójtom i burmistrzom rządzącym w powiatach miechowskim i proszowickim. Wyniki pokażą, czyją pracę oceniają Państwo pozytywnie, a czyją negatywnie. Dadzą odpowiedź, czy samorządowcy pełniący swoje funkcje już przez dwie, trzy czy więcej kadencji, jak: Jan Żebrak, wójt gminy Charsznica, Adam Samborski, wójt gminy Racławice, Stanisław Rybak- wójt gminy Koszyce, Marcin Gaweł, wójt gminy Pałecznica, Jan Makowski - burmistrz gminy i miasta Proszowice, Wiesław Rudek - wójt gminy Koniusza, Lesław Blacha - wójt gminy Gołcza, Marek Szopa, wójt gminy Książ Wielki, Stanisław Pluta - wójt gminy Kozłów, Zbigniew Kita - wójt gminy Słaboszów - wciąż mają szansę na kontynuowanie rządów. Okaże się, czy ci, którzy jesienią 2010 roku po raz pierwszy zasiedli na burmistrzowskich i wójtowskich stołkach - jak Dariusz Marczewski, burmistrz gminy i miasta Miechów, Grzegorz Czajka, burmistrz gminy i miasta Nowe Brzesko oraz Tomasz Wilk, wójt gminy Radziemice - nadal mogą liczyć na kredyt zaufania.

Państwo zdecydują, który z wójtów i burmistrzów wykorzystał ten czas na rozwój gminy, szukanie pieniędzy na inwestycje czy stwarzanie szans na uruchamianie nowych miejsc pracy, a który tę kadencję po prostu przespał. Teraz jest czas na zweryfikowanie przedwyborczych obietnic. Bo np. jedni chwalą burmistrza Miechowa za wybudowanie basenu, ale inni wytykają mu, że początkowo oddał go w administracje stowarzyszeniu "Siemacha", które i tak po kilku miesiącach opuściło obiekt. Z kolei w Proszowicach trudno nie zauważyć, że basen powstaje, ale są tacy, którzy zwracają uwagę, że w bólach - szczególnie finansowych.

Przez najbliższych kilka miesięcy samorządowcy będą zapewne zabiegać o głosy na dożynkach, nowo wybudowanych placach zabaw, drogach czy chodnikach. Zanim jednak tablice, słupy, witryny sklepowe miast i wiosek zasłonią wyborcze plakaty, a skrzynki pocztowe zapełnią się ulotkami kandydatów - już dziś mają Państwo szansę podnieść kciuk w górę lub opuścić go w dół, oddając głosy na "tak" lub "nie".

Jak głosować?
Głosowanie potrwa do 25 czerwca 2014 r. do godz. 19:59:59. W jednym SMS-ie można wskazać jednego kandydata. Jedna osoba może wysłać dowolną ilość SMS-ów. Głosowanie drogą SMS odbywa się poprzez zakup e-wydania. Można go dokonać poprzez przesłanie SMS-a na numer 72355 o treści: DP.nr kandydata.TAK w przypadku pozytywnej oceny, lub DP.nr kandydata.NIE w przypadku oceny negatywnej. Koszt jednego SMS to 2,46zł z VAT.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 28 czerwca na łamach "Dziennika Polskiego". Zatem: telefony w dłoń i oceniajcie wójtów i burmistrzów swoich gmin, wysyłając SMS-y!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski