Jak wkroczyć w świat kryptowalut dzięki giełdzie Coincasso?

Materiał informacyjny Coincasso
Giełdy kryptowalut otwierają wrota dla inwestorów, którzy poszukują alternatywy w dobie kryzysu. Czy i jak lokować pieniądze w tokenach tego typu?

Jak działa giełda kryptowalut?

Na to pytanie nie wystarczy odpowiedzieć, że jest to serwis umożliwiający wymianę kryptowalut. Przeanalizujmy działanie tego typu serwisu na podstawie Coincasso – giełdy popularnej w środowisku osób zaangażowanych w inwestowanie w Bitcoina i inne kryptowaluty. Korzystanie z niej jest o tyle proste, że umożliwia ona bardzo szybkie nabywanie walut i operowanie nimi, np. wymienianie się na zasadach funkcji „SWAP” – kantoru kryptowalut. Inwestowanie w kryptowaluty przypomina inwestowanie w walory emitowane przez banki centralne – konwencjonalne waluty. Odbywa się jednak na zaufanych serwisach, które sprawiają, że cała procedura nabycia Bitcoina i innych kryptowalut jest szybka, wygodna i przede wszystkim bezpieczna. Płatność odbywa się za pomocą np. karty kredytowej. Zakupione środki trzymane są w mobilnym portfelu kryptowalut, który umożliwia operowanie nimi na tyle, o ile jest to możliwe. Wkrótce pojawić się mają liczne bitomaty, które pozwolą na wypłacanie pieniędzy w fizycznych placówkach za pomocą wyżej wymienionego portfela. Sama giełda Coincasso poza tym, co ma do zaoferowania każda topowa giełda kryptowalut, ma w swojej ofercie wiele innych ciekawych usług, które sprawiają, że inwestorzy mogą jeszcze łatwiej handlować swoimi walutami.

Więcej na temat tego, jak zarejestrować się, otrzymać weryfikację i zacząć inwestować w kryptowaluty, znajdziesz na stronie Coincasso.com/pl/.

Co jeszcze warto wiedzieć o Coincasso?

Giełda posiada własny system afiliacyjny, pozwalający zarabiać na prowizji, którą serwis pobiera od użytkowników, którzy zarejestrują się z linka afiliacyjnego. Coincasso do prowizji ma zresztą bardzo interesujące podejście, giełda deklaruje, że 80% zysków rozdzielane jest pomiędzy inwestorów, którzy posiadają stworzone przez nią tokeny CCX. Coincasso w ten sposób pragnie dać użytkownikom większy wpływ na politykę rozwoju giełdy – posiadacze tokenów CCX, które nabyć może każdy użytkownik giełdy. W ten sposób może nie tylko zainwestować w jej rozwój, lecz także stać się osobą, która czynnie odnosi korzyść z progresu usługi. Coincasso poza kilkoma unikatowymi rozwiązaniami oferuje także przejrzysty interfejs, aplikację mobilną i niskie prowizje oraz support 24/7. Ponadto giełda ta ma zamiar w przyszłości stworzyć własny system typu blockchain.

Coincasso to nie tylko giełda Bitcoina – istnieje wiele interesujących altcoinów

Altcoin, czyli kryptowaluta alternatywna to inny środek transakcyjny, który posiada pewne podobne parametry do Bitcoina – najczęściej korzysta z technologii blockchain, jednak ma pewne własne wyróżniki i działa w innym środowisku. Altcoiny są o tyle ciekawe, że różnie w ich przypadku bywa z podatnością na inflację, niektórymi łatwiej się operuje w handlu międzynarodowym, a innymi można płacić z zachowaniem maksymalnej prywatności. Na popularnych giełdach kryptowalut, takich jak Coincasso, można handlować różnymi coinami, nie tylko Bitcoinem. W tym przypadku jest to popularne Ethereum (druga po Bitcoinie najpopularniejsza kryptowaluta), Tether, Chainlink, Swipe, Serum, czy Unbright.

Czy inwestowanie w kryptowaluty niesie za sobą zagrożenie?

Lokowanie pieniędzy w aktywach zawsze niesie pełen aspekt ryzyka. Nie należy patrzeć jednak na rynek kryptowalut jako zupełnie niestabilny i niedający oparcia inwestorom. Coraz więcej osób traktuje giełdy kryptowalut jako alternatywę dla konwencjonalnego inwestowania w np. nieruchomości. Zaangażowanie dużych, medialnych organizacji w rynek kryptowalut może potwierdzać te opinie. Coincasso jako giełda kryptowalut stała się partnerem klubu sportowego PSG (Paris Saint-Germain). To klub, którego fanami jest wiele (a prawdopodobnie i kilkaset) fanów futbolu i innych sportów. Współpraca Coincasso i PSG to dowód na to, że kryptowaluty zaczynają być postrzegane w zupełnie inny sposób niż do tej pory. Kryptowaluty są legalne, a inwestowanie w nie dzięki zaufanym podmiotom takim jak Coincasso jest bezpieczne i proste. Giełda ta działa transparentnie zgodnie z aktualnymi wytycznymi prawa.

Dodaj ogłoszenie