Jak wymienić stary piec? W skawińskim urzędzie miasta jest...

Jak wymienić stary piec? W skawińskim urzędzie miasta jest punkt informacyjny

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jak wymienić stary piec? W skawińskim urzędzie miasta jest punkt informacyjny
1/4
przejdź do galerii

©Fot. Barbara Ciryt

Z informacjami dotyczącymi ogrzewania domów oraz wymiany starych pieców na nowoczesne kotły ekologiczne można zapoznać się z w punkcie informacyjnym, który powstał w Urzędzie Miasta i Gminy Skawina.
Punkt obsługujący mieszkańców uruchomił Tauron w Wydziale Rozwoju i Strategii Urzędu przy ul. Rynek 12 czynny jest od poniedziałku do piątku (pon. 8 -17 , wt.-czw. 7.30-15.30, pt. 7.30-14.30). Tam na mieszkańców czeka przedstawiciel Taurona i przedstawia ofertę firmy dotyczącą urządzeń grzewczych i warunki finansowania zakupu ekologicznego pieca.

Specjalista z zakresu ogrzewania doradza, jakie urządzenie wybrać i przedstawi wstępną wycenę wybranego rozwiązania. Doradca wycenia koszty inwestycji i eksploatacji, oferuje pomoc przy załatwieniu formalności i wypełnieniu dokumentacji technicznej. Zainteresowani wymianą pieca mogą także umówić się na wizję lokalną w domu.

TAURON ma ofertę urządzeń grzewczych - gazowych, elektrycznych i na ekogroszek, a także atrakcyjne warunki cenowe zakupu paliw i możliwość uzyskania kredytu na realizację inwestycji. Dla klienta jest to kredyt bez prowizji, odsetek i dodatkowych opłat. Koszty kredytu pokrywa TAURON, a klient oddaje do banku tyle, ile rzeczywiście pożyczy. Kredyt dostępny jest dla tych, którzy na wymianę pieca otrzymają częściowe dofinansowanie, np. z gminy, i dla tych, którzy nie będą ubiegać się o dopłaty.

Gmina Skawina uruchomiła program dofinansowania do wymiany pieców. Dzięki niemu mieszkańcy gminy mogą uzyskać zwrot do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, tj.: demontażu starego kotła i montażu nowego wraz z wewnętrzną instalacją centralnego ogrzewania i ciepłej wody, zakup i montaż niezbędnej armatury.ZOBACZ KONIECZNIE:
Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo