Jąkała z "brązem"

(ŻUK)
Kolarstwo. Nieźle spisali się zawodnicy Sokoła Kęty podczas wyścigu Dobczyce 2014. W klasyfikacji generalnej szanse na wysokie lokaty miało dwóch kolarzy. Ostatecznie Szymon Jąkała zajął 13. miejsce.

Wywalczył też brązowy medal w mistrzostwach LZS-ów, bo wyścig jednocześnie klasyfikował te zespoły.

Mieliśmy trochę pecha jeśli chodzi o __defekty – mówi szkoleniowiec Sokoła Piotr Karkoszka. – Na II etapie, gdy rozstrzygały się jego losy, nie był w stanie zabrać się do decydującego odjazdu. Mateusz Zajt odjechał i był 7. na etapie. Na III Jąkała jechał bardzo dobrze, był 2. na górskiej premii. Na zjeździe Zajt przebił gumę i odpadł z rywalizacji o __podium.

Gdyby dojechał z ucieczką do mety, byłby 3, a tak ukończył wyścig na 40. miejscu.