Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie rozwiązania w planie dla „Pasternika”? Wkrótce dyskusja (także online), można składać uwagi

(MM)
W dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu będzie można wziąć także udział zdalnie
W dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu będzie można wziąć także udział zdalnie UMK
Do 2 lutego potrwa ponowne wyłożenie do publicznego wglądu części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Pasternik”, nad którym prace trwają od lipca 2016 roku. Jak informuje krakowski magistrat, dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się 26 stycznia, natomiast uwagi do projektu planu można składać do 16 lutego.

FLESZ - Podatek cukrowy dobija polskich producentów

Tym nowym planem miejscowym zostanie objęty teren 230,6 ha położony w północno-zachodniej części Krakowa, w dzielnicy IV Prądnik Biały. Jest to obszar, którego granice stanowią:

  • od północnego zachodu - ul. Starego Dębu i granica terenów zamkniętych resortu obrony narodowej;
  • od południowego zachodu - ul. Eliasza Radzikowskiego i ul. Pasternik,
  • od wschodu - ul. Jasnogórska.

Plan - jak wymienia Urząd Miasta - określi zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, które pozwolą na racjonalne zagospodarowanie terenów inwestycyjnych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz integrację terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Ponadto celem planu jest ochrona terenów zieleni urządzonej i nieurządzonej oraz obiektów zabytkowych.

Z projektem planu (w zakresie wykładanym) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją można się zapoznawać w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mogilskiej 41 (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), wyłącznie po uprzednim umówieniu i potwierdzeniu wizyty - mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod numerami: 12 616 85 26, 12 616 85 42. Projekt planu jest też dostępny na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela w okresie wyłożenia przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje w poniedziałki w godz. 13-15, a we wtorki, środy, czwartki i piątki od 9 do 11.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się 26 stycznia w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Sala Obrad. Początek o godz. 15.30.

W dyskusji publicznej będzie można wziąć także udział zdalnie - link do połączenia z platformą zostanie wygenerowany i umieszczony na stronie planu.

Uwagi do projektu planu należy z kolei składać w nieprzekraczalnym terminie do 16 lutego, z podaniem oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także swojego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania (albo nazwy i siedziby np. firmy, instytucji).

Uwagi do projektu można wnosić w formie papierowej lub elektronicznej (w tym mailowo na adres: [email protected] oraz za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP).

Forma papierowa składania uwag - możliwości:

  • złożenie pisma z uwagą w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa (dzienniki podawcze, stanowiska informacyjno-podawcze) lub - w przypadku ograniczeń w bezpośredniej obsłudze klienta - wrzucenie do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku UMK,
  • wysłanie uwag drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków,
  • przekazanie wypełnionego formularza w czasie prowadzonej dyskusji publicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski