Jakiej Nowej Huty chcą mieszkańcy tej dzielnicy?

Jakiej Nowej Huty chcą mieszkańcy tej dzielnicy?

red.

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jakiej Nowej Huty chcą mieszkańcy tej dzielnicy?
W niedziele na Alei Róż w Nowej Hucie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne na temat dzielnicy z cyklu "Nasz Plan na Nową Hutę!". Założeniem akcji jest chęć stworzenia otwartej, przyjaznej rozmowy z mieszkańcami w przestrzeni publicznej i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czego potrzebuje Nowa Huta? Jakich działań? Jakich inwestycji?
Jakiej Nowej Huty chcą mieszkańcy tej dzielnicy?
- Nowohucianie dobrze wiedzą co dla Nowej Huty najlepsze. Warto więc wsłuchać się w głos mieszkańców. Podczas konsultacji wszystkie pomysły odwiedzających nas zapisywaliśmy na karteczkach i przypinaliśmy do tablicy z planem NH. Po godzinie, na tablicy mieliśmy kilkadziesiąt pomysłów!To inspirujące, od razu chce się działać! - mówi Nina Gabryś, nowohucianka, aktywistka miejska i organizatorka wydarzenia.

Wśród postulatów mieszkańców Nowej Huty znalazły się między innymi: ogród na placu Alei Róż, plac zabaw na Osiedlu Szkolnym, rozbudowa sieci dròg rowerowych i joggingowych i dalsze inwestycje nad Zalewem Nowohuckim. Wybrzmiał także mocny sprzeciw wobec agresywnych działań deweloperów, szczególnie w odniesieniu do konfliktu na Osiedlu Teatralnym.

Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania w najbliższym czasie.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Artykuł wprowadza czytelników w błąd

Mieszkaniec NH (gość)

Zgłoś naruszenie treści

To nie były pierwsze tego typu konsultacje, gdyż takie odbyły się już 21 maja bieżącego roku. Zatytułowane były „Porozmawiajmy o Nowej Hucie” i organizowane przez Panią Poseł Agnieszkę Ścigaj w...rozwiń całość

To nie były pierwsze tego typu konsultacje, gdyż takie odbyły się już 21 maja bieżącego roku. Zatytułowane były „Porozmawiajmy o Nowej Hucie” i organizowane przez Panią Poseł Agnieszkę Ścigaj w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Waszej dzielnicy”. Niedzielne wydarzenie przy Alei Róż były więc słabą kopią, a jego tytuł czystym plagiatem. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo