Janusz Kołodziej wraca do żużlowej elity! [ZDJĘCIA]

Janusz Kołodziej wraca do żużlowej elity! [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Krzysztof Wypijewski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Grand Prix Challenge w Landshut
1/15

Przejdź do
galerii zdjęć

©Jarosław Pabijan

Na torze w Landshut rozegrano w sobotę finał eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix
Grand Prix Challenge wygrał Janusz Kołodziej (12 pkt). Drugi był Niels Kristian Iversen (11), a trzeci Antonio Lindbaeck, który w wyścigu dodatkowym pokonała Craiga Cooka (obaj po 10 pkt). Ta trójka awansowała do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Blisko szczęścia był Piotr Pawlicki, który zgromadził 9 punktów i zajął 6. miejsce. Gdyby zdobył oczko więcej, pojechałby w barażu o 3. miejsce.


Turniej w Niemczech kompletnie nie wyszedł Krzysztofowi Kasprzakowi, który po trzech nieudanych wyścigach (0, d/4, d/4) wycofał się z dalszej rywalizacji.

Janusz Kołodziej był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix w 2011 roku. Wywalczył wówczas 50 punktów i zajął 14. miejsce. W 2010 roku wystartował z dziką kartą w Grand Prix Polski w Bydgoszczy i zajął 3. miejsce.

1. Janusz Kołodziej (Polska) - 12 (3,3,3,1,2)
2. Niels Kristian Iversen (Dania) - 11 (3,2,3,3,0)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 10+3 (2,d,2,3,3)
-----------------------
4. Craig Cook (Wielka Brytania) - 10+2 (0,3,2,2,3)
5. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 9 (0,2,1,3,3)
6. Piotr Pawlicki (Polska) - 9 (2,3,2,1,1)
7. Max Fricke (Australia) - 8 (3,0,3,2,d)
8. Martin Smolinski (Niemcy) - 8 (3,1,1,0,3)
9. Jack Holder (Australia) - 8 (1,1,3,1,2)
10. Kenneth Bjerre (Dania) - 7 (2,1,0,3,1)
11. Vaclav Milik (Czechy) - 7 (1,3,1,0,2)
12. David Bellego (Francja) - 7 (1,2,0,2,2)
13. Hans Andersen (Dania) - 6 (1,1,1,2,1)
14. Kevin Woelbert (Niemcy) - 5 (0,2,2,0,1)
15. Matej Zagar (Słowenia) - 2 (2,w,-,-,-)
16. Max Dilger (Niemcy) - 1 (1,0)
17. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 0 (0,d,d,-,-)
18. Valentin Grobauer (Niemcy) - 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Lindbaeck, Milik, Lambert
2. Smolinski, Bjerre, Bellego, Cook
3. Fricke, Pawlicki, Andersen, Kasprzak
4. Kołodziej, Zagar, Holder, Woelbert
5. Milik, Woelbert, Smolinski, Kasprzak (d/4)
6. Kołodziej, Bellego, Andersen, Lindbaeck (d/4)
7. Pawlicki, Lambert, Bjerre, Zagar (w/su)
8. Cook, Iversen, Holder, Fricke
9. Holder, Pawlicki, Milik, Bellego
10. Fricke, Lindbaeck, Smolinski, Grobauer
11. Kołodziej, Cook, Lambert, Kasprzak (d/4)
12. Iversen, Woelbert, Andersen, Bjerre
13. Bjerre, Fricke, Kołodziej, Milik
14. Lindbaeck, Cook, Pawlicki, Woelbert
15. Lambert, Andersen, Holder, Smolinski
16. Iversen, Bellego, Dilger, Grobauer
17. Cook, Milik, Andersen, Dilger
18. Lindbaeck, Holder, Bjerre, Grobauer
19. Lambert, Bellego, Woelbert, Fricke (d/4)
20. Smolinski, Kołodziej, Pawlicki, Iversen

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
Lindbaeck, Cook
(WYNIKI ZA SPORTOWEFAKTY.WP.PL)

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kpina ze strony Kasprzaka.

Romuald (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

GKSZ powinna zaczac myslec nad nominacjami .Zamiast zglaszac zawodnikow jak Kasprzak , blokuja start mlodym polskim zawodnikom.Kasprzak zblaznil nie tylko sam siebie ale wielu polskich sympatykow...rozwiń całość

GKSZ powinna zaczac myslec nad nominacjami .Zamiast zglaszac zawodnikow jak Kasprzak , blokuja start mlodym polskim zawodnikom.Kasprzak zblaznil nie tylko sam siebie ale wielu polskich sympatykow zuzla.Kompletnie nie przygotowany sprzetowo do takiego decydujacego Finalu, narobil tylko smrodu.zwiń

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

Wideo