Janusz Korwin-Mikke: Proponujemy Pawłowi Kukizowi cykl debat dot. pytań referendalnych [VIDEO]

materiały prasowe
Bartek Syta
We wtorek w biurze Janusza Korwin-Mikkego przy ul. Pięknej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN poseł Przemysław Wipler, szef kampanii parlamentarnej i Tomasz Sommer, rzecznik kampanii parlamentarnej.

W czasie konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke wyzwał Pawła Kukiza na cykl debat. Debaty miałyby odbyć się w poniedziałek, środę i piątek (24, 26 i 28 sierpnia) o godz. 17:00 pod kolumną Zygmunta przy placu Zamkowym w Warszawie. Janusz Korwin-Mikke zaproponował tym samym dyskusję dwóch liderów. Sztabowcy Pawła Kukiza w celu ustalenia szczegółów mogą kontaktować się z Agatą Banasik, szefową kampanii referendalnej Partii KORWiN. - Dzisiaj nie zajmujemy się jeszcze kampanią wyborczą, która jak wiemy, jeszcze się formalnie nie rozpoczęła, ale chcielibyśmy wyzwać Pawła Kukiza na cykl debat – rozpoczął Tomasz Sommer, rzecznik prasowy.

- Panie Pawle, pan chciał mieć debaty przed wyborami prezydenckimi, no więc teraz jest okazja do debat przed referendum – mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke. – Są trzy pytania i proponuję, żebyśmy odbyli w przyszłym tygodniu w terminach dla pana dogodnych, my proponujemy: poniedziałek, wtorek i piątek, debaty na tematy wszystkich trzech pytań w referendum. Po prostu trzeba je wyjaśnić, żeby ludzie wiedzieli, nad czym mają głosować, jeżeli w ogóle mają iść do głosowania. Serdecznie zapraszam do debaty!

- Proponujemy, żeby te debaty odbyły się w przyszły poniedziałek na temat pierwszego pytania, w przyszłą środę na temat drugiego i w przyszły piątek na temat trzeciego pytania. Miejsce proponujemy bardzo publiczne, czyli to podwyższenie w okolicach kolumny Zygmunta na placu Zamkowym w Warszawie o godz. 17:00. Każdy może wtedy przyjść w to miejsce, w związku z czym debaty będą w największym stopniu publiczne – wyjaśnił Tomasz Sommer, rzecznik prasowy. - Oczekujemy, że pan Paweł Kukiz będzie odważny, stawi się na nich i dzięki temu jakiś przekaz na temat tych pytań w końcu się pojawi w obiegu publicznym, bo trzeba zwrócić uwagę, że właściwie dyskusji na ten temat w mediach nie ma. Liczymy też, że pojawią się telewizje, które zorganizują bezpośrednią transmisje z tych debat, bo są zobowiązane, żeby tego typu przekaz prezentować, a to jest właściwie jedyna okazja, żeby poważnie na temat tych pytań porozmawiać.

- Chciałbym przypomnieć stanowisko Partii KORWiN względem referendum – mówił poseł Przemysław Wipler. – Uważamy, że pierwsze pytanie dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych jest niekonstytucyjne. Drugie pytanie dotyczące finansowania partii politycznych jest niekonkretne, ponieważ pyta tylko, czy „chcesz, żeby było tak jak teraz czy jakoś inaczej?”. Trzecie pytanie dotyczące tego, czy Polska powinna być państwem praworządnym i czy wątpliwości powinny być rozpatrywane na korzyść podatnika jest pytaniem nieaktualnym. Mamy więc trzy pytania referendalne, pytanie niekonstytucyjne, pytanie niekonkretne i pytanie, które jest nieaktualne.

Poseł Przemysław Wipler dodał: Dlatego apelujemy o bojkot referendum do naszych sympatyków, o po prostu zostanie w domach, jednocześnie zapraszamy ludzi ze sztabu Pawła Kukiza do kontaktu w sprawach szczegółowych ustaleń dotyczących debat, jesteśmy przekonani, że Paweł Kukiz podniesie tę rękawicę, nie będzie się bał merytorycznej debaty na argumenty z Januszem Korwin-Mikkem.

Zobacz także! Janusz Korwin-Mikke w Gdańsku

dziennikbaltycki.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Janusz Korwin-Mikke: Proponujemy Pawłowi Kukizowi cykl debat dot. pytań referendalnych [VIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Naczelni partii KORWIN - może w końcu poszukacie sobie innego wroga???? A o czym p.Kukiz ma z Wami debatować???. Dwa tygodnie przed referendum ?. A może to już początek "lansu" przed wyborami do parlamentu???

G
Gość

ze Korwin dal sobie juz spokoj .

j
jmn

rozszerzyć referendum o słuszne dodatkowe pytania, natomiast jkm =przecie to dawny ,,marcowy,, ciul

G
Gość

tylko JKMikke przywróci karę śmierci=DAJONC AFie POzooWOLYNIE NA BROŃ.= ZAROBEK ne0LIBEr ELIT NA SKURACH I FUTERAŁACH I BUKoWYCH JESIONKACH.

k
koryciarzom stop

Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią,
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA korwin
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na korwin JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!

t
t

pewnie jak by jola rutowicz kandydowała to też byś zagłosował,skąd się tacy ludzie jak ty biorą ?

w
w

janusz daj już spokój ,weż tego kukiza ,wędkę i idżcie sobie na ryby bo tych waszych głupot to już słuchać nie moąna

F
Farmer John

Paweł Kukiz walczy do wyborów parlamentarnych identycznie, bo niczym anglosaski arystrokata. I tylko tak, ażeby nigdy nie urazić swojej starej królowej PO. Wniosek: wyborcom do wyboru pozostaje stabilny i jednolity PiS. Każde podejmowanie rozmów koalicyjnych od strony PiS, np. z dzikusami bez programu, nie przydaje żadnych gwarancji stabilności rządzenia, i dlatego PiS ma rządzić samodzielnie. Chociażby i po to, ażeby po 4 latach wygonić z Sejmu, albo też pozostawić na następną kadencję.

Skróty tematyczne co niektórych publikacyj z sieci wraz z komentarzem:

•(...)”Skąd my to znamy... Kopacz otwiera nową "wojnę o krzesło" z prezydentem? "W Chinach nie będzie ani jednego prezydenta" ... Pan prezydent zaproponował, że wyjedzie do Chin i gdybym miała okazję spotkać się (z nim) na Radzie Gabinetowej, to pewnie rozmawiałabym z panem prezydentem i powiedziałabym, że tam (na szczycie) będą przede wszystkim premierzy, tam nie będzie ani jednego prezydenta, bo takie były założenia tejże inicjatywy, która funkcjonuje od dłuższego czasu. Mam taką nadzieję, że wreszcie się spotkamy i pan prezydent o wiele rzeczy zapyta, a ja rzetelnie wtedy odpowiem (...)

Ad. powyższego. Szczyt odbędzie się w połowie listopada. Od tegoż m-ca premierem będzie lady Beata Szydło. Nadto, nowy prezydent, a jatka ze strony PO identyczną, jak z śp. Lechem Kaczyńskim. Czyli wynika i tak, że dla PO tym najlepszym systemem jest PRL. Gdyż ona w demokracji czuje się nieswojo i obco.

•(...) ”Najnowszy sondaż TNS Polska: PiS deklasuje Platformę 41:22. Tylko trzy siły polityczne w Sejmie” ... Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie sierpnia, zwyciężyłby PiS z wynikiem 41 proc.; na PO zagłosowałoby 22 proc. osób deklarujących udział w wyborach. Do Sejmu dostałby się także Ruch Kukiza z wynikiem 11 proc. Tylko te trzy siły polityczne zgodnie z sondażem weszłyby do Sejmu ... Notowania PiS w stosunku do poprzedniego badania wzrosły o 4 punkty proc. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 7 do 12 sierpnia 2015 r. (...)

Ad. powyższego. Jeśli na jesieni wyjdzie wynik (44:22), zamiast obecnego (41:22), wtedy pozyskane 100% przewagi - fenomenalnego PiS nad wyjątkowo marną PO - wyliczy właściwie i taki osobnik, który chadzał podczas matmy na dymka. Wynikły przypadek, raptownego spadku notowań PO, pokrywa się z przypadkiem Mr Komorowskiego. Kiedy rzeczony przesiadywał 5 lat w Pałacu wówczas u zafascynowanej TVN & Co. miał aż 79,99 proc.. Kiedy lady Kopacz ruszyła na trasę z umeblowaniem i w ślad Mr Dudy, PiS natychmiast osiągnął pozycję PO. A de facto: „szklany sufit” i do poziomu 20%

•(...) ”Sieci handlowe zarabiają miliardy. Budżet ma z tego niewiele. „Podatki odprowadzane przez nie systematycznie spadają” ... Z danych firm z zestawienia dziennika Lista 500 wynika, że dziesięć największych sieci handlowych miało w 2014 r. 109,6 mld zł przychodu ... Firma podaje, że w oparciu o pełne sprawozdania finansowe w 2013 r. dla 175 firm handlowych zapłacony podatek wynosił 0,47 proc. przychodów, a rok wcześniej 0,67 proc. (...) Całość publikacyj w sieci!

Ad. powyższego. Ci mniejsi polscy CIT-wcy powinni z podatkiem zejść do wysokości statystycznej firm zagranicznych. Wówczas panująca PO będzie miała na ekscesy rozjazdów po Polsce znacznie mniej do rozdania.

g
gość

Artykuł 96.2 Konstytucji:
"Wybory do Sejmu są powszechne, RÓWNE, bezpośrednie i PROPORCJONALNE oraz odbywają się w głosowaniu tajnym."

W czym okręgi jednomandatowe kolidują z tym PRZEPISEM Konstytucji?

Skomplikowane może być tylko takie wytyczenie okręgów wyborczych, aby każdy kandydat mógł być wybierany przez tę samą liczbę uprawnionych do głosowania wyborców, co wynika też z KONSTYTUCYJNEGO warunku PROPORCJONALNOŚCI.

Niezgodna z Konstytucją jest obecna ordynacja wyborcza, która nie uwzględnia ani warunku PROPORCJONALNOŚCI, ani artykułu 101.1.

s
spokojny

Tak, Palikot, Kukiz, Korwin i Ogórek będą sobie w tylnich rzędach politycznych debatować na kawiarnianych kanapach i wzajemnie wykańczać a POPiS zgarnie prawdziwą władzę.

R
Ryszard

Nieladnie sie Pan bawi, Panie JKM. Przykro, ze najwieksze zagrozenie dla Polski widzi Pan w Kukizie. Nie widzac szkod systemowych zadanych przez PO, PSL, SLD czy nawet PiS. Czy ten atak na Kukiza to wynik szantazu czy Pana bezmyslnosci?

G
Gość

Zero ambicji korwin totalne zero plaszczyc sie przed takim alkoholikiem !
HAŃBA kiedyś należalem do korwina glosowalem na kukiza ale tu totalne bagno obaj !!!

A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Janusz Korwin-Mikke: Proponujemy Pawłowi Kukizowi cykl debat dot. pytań referendalnych [VIDEO]

I
Ida

Z Palikmiotem niech sobie pogada.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3