Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie już się rozpoczął. Na Rynku Głównym stanęły aż 82 kioski

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Na Rynku Głównym od strony wieży ratuszowej zakończyły się przygotowania do jarmarku wielkanocnego, jednego z największych wiosennych jarmarków odbywających się w Krakowie. Wydarzenie odbywa się od 30 marca do 10 kwietnia. Organizatorem jest Krakowska Kongregacja Kupiecka. Jarmark jest już czynny, ale uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę 1 kwietnia.

Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie

Na jarmarku wielkanocnym zostaną ustawione 82 kioski handlowe oferujące towar z naszego regionu, jak również z innych miast Polski. W tegorocznej edycji jarmarku prezentować się będą także wystawcy z zagranicy, m.in.: z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Włoch. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, obrusy, serwetki, plecionki, wyroby z ekologicznego drewna, wałki oraz pamiątki. Można będzie znaleźć też takie produkty jak: biżuterię z bursztynu, kierpce, koszule i kożuchy ręcznie haftowane oraz rękodzieło z Nepalu.

Co ciekawe, na jarmarku zagości stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy opieczętowane okolicznościowym stemplem. Podczas wydarzenia swoje wyroby będą prezentować również twórcy ludowi. Kupić będzie można m.in.: stroje ludowe, folkowe, koronki, hafty, biżuterię szydełkową, korale, wianki, opaski, serwetki, haftowane ozdoby świąteczne, rzeźby, zabawki dla dzieci, ptaki, magnesy czy pudełka ozdobne.

Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie już się rozpoczął. Na Rynku Głównym stanęły aż 82 kioski

W ramach pomocy walczącej Ukrainie organizatorzy udostępniają bezpłatne stoisko przeznaczone dla Miasta Zaprzyjaźnionego Kijowa oraz miejsca targowe dla instytucji charytatywnych.

Jarmark 2023 w Kralowie. Oficjalne otwarcie w sobotę 1 kwietnia

Dla mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających jarmark wielkanocny przygotowano stoiska z winem grzanym, ponczem, piwem lanym i butelkowanymi piwami regionalnymi oraz punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, stoisko z pierogami wg staropolskich receptur oraz stoisko serwujące zupy. Będą też: zapiekanki, szaszłyki, burgery, sery holenderskie, przyprawy i kiełbasy węgierskie, sery góralskie, węgierskie kurtoszo-kołacze, langosze, litewskie wędliny i ciemny chleb, miody i wyroby pszczelarskie, herbaty z różnych regionów świata i wiele innych. Organizatorzy starają się, aby przed samymi świętami, punkty małej gastronomii oferowały przynajmniej jedną potrawę związaną ze świętami Wielkanocnymi. Jak co roku będzie też można odwiedzić kuźnię, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

W sobotę, 1 kwietnia, o godz. 12.00 organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa oraz turystów na krakowski Rynek, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie jarmarku wielkanocnego. Przed otwarciem, o godz. 11.30, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? To mit

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie już się rozpoczął. Na Rynku Głównym stanęły aż 82 kioski - Gazeta Krakowska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Loki
Jak co roku, kupa chińszczyzny z przebitką 1000% marży. Do tego odgrzewany grzaniec galicyjski za 25 zeta kubeczek 200ml, ( cena litra w sklepie 18 zł) pajda chleba ze smalcem za 10, dwa pierożki za 20 dychy. Ot czysty wyzysk a nie tradycja. Jedynie co sie nie zmienilo to oscypek z grylla, tzn. najpierw z wora garmażeryjnej hurtowni potem z gryla. Mi smakuje, mniej słony niż z biedronki :).
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie