Jarosław Kaczyński: Osoby ze spółek skarbu państwa nie będą...

Jarosław Kaczyński: Osoby ze spółek skarbu państwa nie będą kandydować w wyborach samorządowych

Wojciech Rogacin AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: TVN 24

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w piątek, że osoby zajmujące funkcje w spółkach skarbu państwa nie będą mogły kandydować w wyborach samorządowych z list PiS.
Decyzję tę prezes PiS ogłosił w piątek po południu w przerwie obrad komitetu politycznego partii. Jarosław Kaczyński wyszedł do dziennikarzy i powiedział, że komitet obraduje nad kwestiami zbliżających się wyborów samorządowych. - I stanęła sprawa kandydowania tych, którzy jednocześnie mają wysokie pensje w spółkach skarbu państwa - mówił Jarosław Kaczyński. - I zapadła decyzja zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy wielokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeśli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - dodał prezes PiS.


Kaczyński dodał, że jest to decyzja "najważniejsza", jaka zapadła podczas posiedzenia. Wiadomo, że komitet polityczny PiS ustalić miał również listy kandydatów tej partii w wyborach samorządowych, w tym kandydatów na prezydentów miast czy burmistrzów.

- Decyzje konkretnie dotyczące list, dotyczące kandydatów na prezydentów będą ostatecznie ogłoszone w nieodległym czasie - powiedział Kaczyński, zastrzegając, że w kwestii kandydatów na prezydentów częściowo te decyzje już zostały ogłoszone.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że szefem sztabu wyborczego tej partii w wyborach samorządowych został Tomasz Poręba, europoseł PiS.

Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią tego roku. Dokładna data jeszcze nie została wyznaczona. Mogą się one odbyć w drugiej połowie października lub pierwszej połowie listopada.

Na decyzję o niekandydowaniu do samorządów członków spółek skarbu państwa mogło mieć wpływ ujawnienie przed kilkoma tygodniami, że politycy rządu PiS przyznawali sobie olbrzymie premie, a także akcja PSL pokazująca, jak wysokie dochody w samorządach i spółkach skarbu państwa uzyskują działacze Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju. Po ujawnieniu tych faktów notowania partii w sondażach obniżyły się.

POLECAMY:


Komentarze (7)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
PRL bis to nie Polska!

podatnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Pragnę przypomnieć posłowi Kaczyńskiemu jak to o czym mówi wygląda w praktyce(nie każdy ma ordynansa w stopniu generała do noszenia kul i nie każdego kolano zagraża życiu o czym świadczy roczny...rozwiń całość

Pragnę przypomnieć posłowi Kaczyńskiemu jak to o czym mówi wygląda w praktyce(nie każdy ma ordynansa w stopniu generała do noszenia kul i nie każdego kolano zagraża życiu o czym świadczy roczny czas oczekiwania w kolejka innych zwykłych obywateli w szpitalu na Szaserów, etc), że PRL bis 7 lipca 2018 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie partyjni i ich rodziny, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie obywatele głosując na PiS liczyli, że PRL bis zakończy żywot i powstanie Polska!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Tylko dla władzy, pieniędzy i leczyć własne kompleksy

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ten sqr... jak tylko otworzy swoja, ...

PolakPatriota (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

pelna zepsutych zebow gebe, od razu pokazuje hipokryzje. Przeciez pisokomuchy doja to panstwo na potege. Trzeba ich bedzie kalachami od koryta odrywac.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
was oderwano od koryt synu lafiryndy

z czerwonym ryjem (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

chamie ubywatelski. Na kalacha nie stac takiego lacha jak ty i nigdy nie bedzie, was oderwano po 8 latach kartka wyborcza trepie, a mieliscie dozywotniom rzadzic, hahahaha.

Zdjęcie autora komentarza
Czy z tego wynika, że PISO-wcy z patriotyzmu politykują Panie Prezesie ?

Gabriel Potoczny

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Ile razy my to słyszymy ? A prawda jest zupełnie inna Panie Prezesie ? To po co wypłacaliście tak wysokie premie i nagrody bezpodstawnie ? To też było podyktowane patriotyzmem ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czepiliscie sie tych nagrod

jak rzep psiego ogona (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

a zapomnieliscie szybko jak was oskubali ze 175 mld z OFE i nie tylko. 115 tysiecy przez lata bral "ekspert" od elektrowni jadrownych miesiecznie w nagrode za inwestora katarskiego, zejdz pan na...rozwiń całość

a zapomnieliscie szybko jak was oskubali ze 175 mld z OFE i nie tylko. 115 tysiecy przez lata bral "ekspert" od elektrowni jadrownych miesiecznie w nagrode za inwestora katarskiego, zejdz pan na ziemie, prosze.Patriotycznie nagrody zwrocili, co nie stoi na przeszkodzie aby funkcje poselskie pelnic honorowo za diete na wikt i opierunek, jak dawniej bywalo, nikt wtedy do Sejmu sie nie pchal.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co mnie obchodzi co robiła PO?

Myślący (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Za to co PO zrobiła, słusznie przegrała. Ale czy to, że oni robili coś złego daje mandat do robienia złych rzeczy przez PIS? Jak się nie mylę, to miało być inaczej, w rozumieniu "lepiej", a jest...rozwiń całość

Za to co PO zrobiła, słusznie przegrała. Ale czy to, że oni robili coś złego daje mandat do robienia złych rzeczy przez PIS? Jak się nie mylę, to miało być inaczej, w rozumieniu "lepiej", a jest inaczej, ale "gorzej".zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo