"Jaskółki" ostatnie w Lublinie

PIET
ŻUŻEL. W czwartek zespoły występujące w grupie II Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rywalizowały na torze w Lublinie w turnieju II rundy eliminacyjnej.

W zawodach zwyciężyła Marma Hadykówka Rzeszów, a zespół "Jaskółek" zajął ostatnie miejsce.

Zawody w Lublinie stały na słabym poziomie, a większość wyścigów rozgrywana była w niepełnej obsadzie, gdyż wszystkie zespoły przystąpiły do turnieju tylko w trzyosobowych składach. Tarnowianie od początku zawodów byli najsłabszą ekipą. Zdecydowanie najlepiej w zespole "Jaskółek" spisywał się Szymon Kiełbasa. Najlepszy junior Unii już w 1. wyścigu zawodów miał jednak pecha, gdyż jadąc na drugim miejscu za Dawidem Lampartem, na ostatnim okrążeniu zanotował defekt motocykla (zerwany łańcuch). W drugiej serii startów Kiełbasa przegrał także z zawodnikiem gospodarzy Rafałem Klimkiem. Inny z zawodników "Jaskółek" Jakub Jamróg w swoim pierwszym starcie pokonał zawodnika KSM Krosno Pawła Machnika, natomiast w 9. biegu, który rozgrywany był w dwuosobowej obsadzie, wygrał z rzeszowianinem Łukaszem Kretem. Najmłodszy z tarnowian, 16-letni Edward Mazur pokonał w turnieju tylko Pawła Machnika, pozostałe punkty zdobywał natomiast w wyścigach, które nie miały pełnej obsady zawodników.
WYNIKI: 1. Marma Hadykówka Rzeszów 27 pkt. - Mateusz Szostek 10 (3,3,2,2), Łukasz Kret 5 (1,2,2,0), Dawid Lampart 12 (3,3,3,3); 2. Redstar KMŻ Lublin 23 pkt. - Rafał Klimek 11 (3,3,2,3), Maciej Michaluk 8 (2,1,3,2), Kamil Mistygacz 4 (3,1,w,w); 3. KSM Krosno 20 pkt. - Piotr Machnik 8 (2,3,2,1), Paweł Machnik 4 (1,2,0,1), Mateusz Kowalczyk 8 (2,2,1,3); 4. Unia Tarnów 18 pkt. - Jakub Jamróg 5 (2,0,3,0), Szymon Kiełbasa 9 (1,2,3,3), Edward Mazur 4 (1,t,1,2).