„Jaskółki” prowadzą w klasyfikacji

Piotr Pietras
Mini żużel. Znakomity występ zanotowali zawodnicy UKS „Jaskółki” Tarnów. Tym razem odegrali czołowe role w turniejach na mini torze w Gdańsku.

W III rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski wystąpili dwaj zawodnicy UKS „Jaskółki”: Mateusz Cierniak i Mateusz Gzyl.

Kolejny rewelacyjny występ w tym sezonie zaliczył Cierniak, który z dorobkiem 14 pkt zakończył turniej na 2. miejscu. Tarnowianin jedyny punkt stracił w trzeciej serii startów, przegrywając ze zwycięzcą zawodów Pawłem Tyburskim z Wybrzeża Gdańsk (zdobył 15 pkt).

Drugi z tarnowian startujący w gdańskim turnieju Mateusz Gzyl wywalczył 7 pkt i został sklasyfikowany na 8. miejscu.

Po trzech rundach IMP prowadzi Cierniak 43 pkt przed Mateuszem Świdnickim (UŚKS Speedway Częstochowa) 40 pkt i P. Tyburskim 33 pkt.

Turniej III rundy Pucharu Polski Par Klubowych wygrał zespół gospodarzy Wybrzeża Gdańsk 24 pkt, przed UKS „Jaskółki” Tarnów 23 pkt (Cierniak 15, Piotr Świercz 7, Gzyl 1) i BTŻ Polonią Bydgoszcz 21 pkt.

Po dwóch turniejach (I runda w Rybniku została przełożona na 31 lipca) na prowadzeniu jest zespół UKS „Jaskółki” 49 pkt przed Wybrzeżem Gdańsk 42 pkt i Just Fun GUKS Speedway Wawrów 37 pkt.