"Jaskółki" skończyły na czwartym miejscu

STM
KOSZYKÓWKA. W Krakowie odbył się drugi i zarazem ostatni strefowy turniej finałowy młodzików.

Tarnowskie "Jaskółki", które w pierwszych finałowych zawodach przegrały tylko z Wisłą Kraków, w pierwszym meczu zmierzyły się właśnie z niepokonanymi w całym sezonie "wiślakami". O losach spotkania zadecydowała praktycznie już pierwsza kwarta, przegrana przez podopiecznych trenera Michała Skowrona różnicą 21 "oczek". W pozostałych "ćwiartkach" gra była już znacznie bardziej wyrównana. Do przerwy Unia przegrywała wprawdzie 22-51, po zmianie stron nieznacznie zmniejszyła jednak dzielący oba zespoły dystans, ulegając ostatecznie krakowianom 57-81 (4-25, 18-26, 15-14, 20-16).
W sobotę tarnowianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju, Basketem Kraków. Dwie pierwsze kwarty tego pojedynku toczyły się przy zdecydowanej przewadze Unii, stąd też do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 46-23 dla "Jaskółek". Także w trzeciej "ćwiartce" wyższość podopiecznych trenera Skowrona nie podlegała dyskusji i po trzydziestu minutach Unia powiększyła swą przewagę do ponad 30 pkt. (68-36). Dopiero w ostatniej odsłonie krakowianie zmniejszyli rozmiary porażki i w końcowym rozrachunku koszykarze z Mościc wygrali 82-65 (23-12, 23-11, 22-13, 14-29).
Stawką ostatniego, niedzielnego, pojedynku z MKK-MDK Kielce było trzecie miejsce w tabeli. Oba zespoły przystąpiły do niego z takim samym dorobkiem punktowym, gdyż kielczanie we wcześniejszych meczach przegrali zarówno z Basketem, jak i z Wisłą. Niestety tarnowianie w pierwszych dziesięciu minutach całkowicie oddali inicjatywę rywalom i po pierwszej kwarcie przegrywali już 17 "oczkami". Do przerwy "Jaskółki" zmniejszyły wprawdzie straty do 10 pkt. (30-40), ale po trzydziestu minutach było już praktycznie po meczu, gdyż MKK-MDK prowadził 65-38. W czwartej kwarcie na parkiecie trwała walka kosz za kosz i mecz ten zakończył się porażką Unii 50-76 (11-28, 19-12, 8-25, 12-11).
Ostatecznie tarnowianie sklasyfikowani zostali więc na czwartym miejscu w Małopolsce i w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski wystąpią w Rybniku. Zawody te rozegrane zostaną już podczas najbliższego weekendu. W piątek podopieczni trenera Skowrona zmierzą się z miejscowym MKKS, w sobotę zagrają z Zastalem Zielona Góra, natomiast w niedzielę czeka ich konfrontacja z następcami "świeżo upieczonego" beniaminka ekstraklasy, Stalą Stalowa Wola.
Unia: Karol Gut 49, Piotr Wołkowicz 45, Kamil Ślęzak 24, Konrad Laszota 22, Łukasz Witek 22, Marcin Maksymowicz 12, Damian Januś 7, Konrad Kawa 2, Karol Milaszkiewicz 2, Michał Szablowski 2, Konrad Tabor 2, Michał Kukla 0. W pozostałych meczach: Basket Kraków - MKK-MDK Kielce 69-44, Wisła Kraków - MKK-MDK Kielce 75-48, Wisła Kraków - Basket Kraków 86-46.