Jedną nogą w ćwierćfinałach

STM
W bardzo ważnym dla układu tabeli pojedynku małopolskiej ligi juniorek, prowadzone przez Mariusza Siedlika i Pawła Michalika koszykarki MKS-u PM PROReM/Roleski Tarnów zmierzyły się w Krakowie z tamtejszą Wisłą.

Koszykówka juniorek

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodyń, które w 5 min prowadziły już 7-0. Wtedy pierwsze punkty dla tarnowianek zdobyła Joanna Romerowicz, w 8 min było jednak już 11-2 dla Wisły. Minutę później dzięki celnemu rzutowi osobistemu oraz "trójce" Jolanty Filipek, przyjezdne zmniejszyły dystans do 3 "oczek" (11-8), ale ostatnie w tej kwarcie słowo należało do Anny Starowicz (w pierwszej "ćwiartce" punkty dla Wisły zdobywała tylko ona oraz Agnieszka Wilk). Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnego celnego rzutu Agnieszki Wilk, ale w 14 min po trafieniu Iwony Strojek na tablicy pojawił się rezultat 17-15. Do końca pierwszej połowy tarnowianki zdobyły jednak tylko 6 pkt. (po dwóch "trójkach" Magdaleny Kuliś), gospodynie rzuciły ich natomiast 10 i do przerwy wygrywały 27-21. W 21 min po rzucie Anny Starowicz przewaga Wisły wzrosła do 8 pkt. (29-21), dwie minuty później Magdalena Kuliś doprowadziła jednak do stanu 29-29. Kolejne minuty należały ponownie do miejscowych i w 25 min po rzucie Karoliny Zając, Wisła prowadziła 36-31. W tym momencie koszykarki z Tarnowa zaczęły stosować obronę strefową, co okazało się kluczem do zwycięstwa. W ciągu trzech kolejnych minut tarnowianki zdobyły bowiem 10 pkt. z rzędu i w 28 min po czterech z rzędu celnych rzutach osobistych Agnieszki Kułagi, prowadziły już 41-36. W 36 min dzięki trzem udanym akcjom Agnieszki Kułagi oraz trafieniu Iwony Strojek, przewaga MKS-u PM PROReM/Roleski wzrosła do 13 "oczek" (51-38). Wygraną tarnowianek przypieczętowała natomiast piąta już w tym meczu "trójka" Magdaleny Kuliś. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 59-44 (8-15, 13-12, 22-11, 16-6) dla podopiecznych trenerów Siedlika i Michalika.
   MKS PM PROReM/Roleski: Magdalena Kuliś 21, Agnieszka Kułaga 16, Iwona Strojek 9, Sylwia Książek 5, Jolanta Filipek 4, Joanna Romerowicz 4, Magdalena Pałucka 0, Anna Rodo 0. Najwięcej punktów dla Wisły: Anna Starowicz 14, Agnieszka Wilk 9.
   - W Tarnowie przegraliśmy z Wisłą różnicą 6 pkt., stąd też w Krakowie chcieliśmy wygrać przynajmniej 7 "oczkami". W pełni nam się to udało, a sukces zawdzięczamy głównie grze obronnej, pozwoliliśmy bowiem Wiśle na zdobycie zaledwie 44 pkt. - mówił po meczu Mariusz Siedlik. - Przez dwie i pół kwarty broniliśmy na całym parkiecie systemem "każdy" swego. Potem przeszliśmy zaś na obronę strefową, której do tej pory nigdy nie stosowaliśmy w meczach z Wisłą. Przyniosło to zamierzony efekt, gdyż ostatni kwadrans wygraliśmy aż 28-8. Dzięki tej wygranej, na 90 proc. zapewniliśmy już sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
   W pozostałych meczach: Korona Kraków - UKS Żak Nowy Sącz 73-97, UKS Krynica - Górnik Wieliczka 70-110.