Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jedna z najpiękniejszych baśni na scenie Teatru Ludowego

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
"Calineczka", czyli opowieść o odwadze bycia sobą na scenie Teatru Ludowego
"Calineczka", czyli opowieść o odwadze bycia sobą na scenie Teatru Ludowego Anna Kaczmarz / Polska Press
Opowieść o odwadze bycia sobą, akceptacji i przyjaźni - "Calineczka" Hansa Christiana Andersena, w reżyserii i adaptacji Kuby Roszkowskiego, to pierwsza tegoroczna premiera Teatru Ludowego. Spektakl grany na Scenie Pod Ratuszem.

Baśń Hansa Christiana Andersena opowiadająca o maleńkiej - nie większej od ludzkiego kciuka - dziewczynce, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę i jej perypetiach towarzyszy kolejnym pokoleniom czytelników i widzów. Adaptacji dla krakowskiej sceny tej jednej z najpiękniejszych opowieści podjął się Kuba Roszkowski.

"Kto by pomyślał, że w tak małej, delikatnej i kruchej Calineczce ukryta jest tak wielka siła? Niezwykle ważna opowieść o odwadze bycia sobą, o nieuleganiu modom i trendom, o akceptacji i przyjaźni" - tak zapowiada swoje najnowsze przedstawienie Teatr Ludowy.

Spektakl "Calineczka" realizowany w ramach programu "Mali Przewodnicy Zmysłów", jako suma doświadczeń zebranych podczas warsztatów multisensorycznych prowadzonych przez artystów teatralnych dla dzieci.

"Warsztaty i produkcja skierowana do najmłodszej publiczności Teatru Ludowego, realizowana jako spektakl do doświadczania wszystkimi zmysłami. Kolejny spektakl w naszym repertuarze, do tworzenia którego zapraszamy widzów o szczególnych potrzebach. Podczas warsztatów będziemy uczyć się siebie nawzajem" - wyjaśnia teatr.

Na scenie Anna Pijanowska, Małgorzata Kochan, Weronika Kowalska, Małgorzata Krzysica, Ryszard Starosta i Maciej Namysło.

"Calineczkę" będzie można oglądać na Scenie Pod Ratuszem. To kolejne przedstawienie stworzone z myślą o młodej publiczności, która stanie się adresatem działań Teatralnego Instytutu Młodych - przestrzeni powstającej w zrewitalizowanym budynku byłej Stolarni.

- Teatralny Instytut Młodych w całości będzie dedykowany młodym widzom i scenie dziecięcej. Chciałabym, żeby wypełnił on lukę teatru dla nastolatków – mówi Małgorzata Bogajewska. – Pełną parą Teatralny Instytut Młodych ruszy od przyszłego sezonu. Na naszych nowych trzech scenach będziemy się zajmować teatrem dziecięcym i młodzieżowym. Chcemy, by młodzi ludzie w teatrze mogli słyszeć i rozmawiać o własnych problemach. To jest potrzebne i im, i nam. Jeżeli nie będziemy wychowywać młodego widza, nie pokażemy, że teatr jest wspólnotą, w której zdarzają się ważne rzeczy, to go stracimy. Taki widz nie wróci do nas jako dorosły. – mówiła podczas konferencji otwierającej sezon Małgorzata Bogajewska, dyrektorka Teatru Ludowego.

Najbliższe spektakle 17 stycznia na Scenie Pod Ratuszem.

Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jedna z najpiękniejszych baśni na scenie Teatru Ludowego - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski