Jednostronny mecz

AS
MECZ O 3 MIEJSCE: TYMBARK-PODHALE - STOCZNIOWIEC 7-1 (3-0, 2-1, 2-0). Bramki dla Podhala: Witalij Semenczenko (7), Zbigniew Podlipni (14), Janusz Hajnos (20), Jacek Szopiński (21), Piotr Podlipni (36), Jarosław Różański (48), Tim Ahlroos (50); dla Stoczniowca: Dariusz Justka (35). Kary: Podhale 14 min.; Stoczniowiec 10 min. Widzów 500. Stan rywalizacji 1-0 dla Podhala. Kolejny mecz 5 bm. w Gdańsku. Gra się do 3 zwycięstw.

Hokej o 3 miejsce: Podhale - Stoczniowiec 7-1

Podhale: Martuszewski - Zamojski, Śmiełowski, Różański, P. Gil, Sroka - Hajnos, Szopiński, P. Podlipni - Łyszczarczyk, Tomasik, Z. Podlipni - Ahloors, Koivunoro, Antipow - Ćwikła, Semenczenko.
W walce o brązowe medale hokeiści Tymbark-Podhale prowadzeni byli przez dotychczasowego II trenera Tadeusza Kalatę. Po porażce z KTH Krynica 2-5 i wyeliminowaniu z walki o złoto, kierownictwo podhalańskiego klubu zwolniło pierwszego szkoleniowca Rosjanina Aleksandra Pieriebiejnosa oraz bramkarza czeskiego Romana Megę, których obwiniono za nieoczekiwaną przegraną w piątym meczu.
Wczorajszy mecz miał jednostronny przebieg, gospodarze od pierwszych minut posiadali inicjatywę i nie dali najmniejszych szans rywalom.
W 7 min celnie strzelił Semenczenko, kolejne bramki w tej tercji zdobyli: Zbigniew Podlipni i w ostatnich sekundach Hajnos. Po bramce Szopińskiego w 21 minucie było już 4-0 i praktycznie po meczu. Na gol Justki górale odpowiedzieli bramką P. Podlipniego, w ostatniej tercji wygraną gospodarzy przypieczętowali Różański i Fin Ahlroos.
- Chłopcy zagrali zupełnie dobry mecz - powiedział nam po meczu prezes Podhala Andrzej Głowiński. - Pozbierali się po porażce z KTH. Kilka akcji było pomysłowych, szybkich. Nie ma złota, trzeba po sportowemu grać o brąz. (AS)