Jeleń ponownie najlepszy

RP
Ostatnia przerwa w grze, zabiegi rehabilitacyjne w Polsce i trochę odpoczynku - najwyraźniej dobrze zrobiły Ireneuszowi Jeleniowi.

FRANCJA. Bordeaux - Montpellier: niewykorzystane dwa karne!

W meczu z poprawnie spisującym się Valenciennes Polak po raz kolejny przesądził o wyniku i trzech punktach dla Auxerre. Otrzymał też od dziennika « L'Equipe » najwyższą notę - 7; równie dobrze grał tylko obrońca Gritching. Inni nasi zawodnicy - Dariusz Dudka i Ludo Obraniak - nie pojawili się na boisku. To już siódmy gol Jelenia w tym sezonie.

W meczu dwóch czołowych drużyn Montpellier grało z Bordeaux przez godzinę z przewagą jednego zawodnika, a na dodatek miało dwa karne! Jednak to mistrzowie Francji przez długi czas prowadzili. Goście wyrównali dopiero w ostatniej minucie! Szansy na - przynajmniej prowizoryczne - dogonienie czołowej dwójki, które w hicie kolejki grała dopiero wczoraj późnym wieczorem, nie wykorzystali ani Lyon, ani Marsylia. Nawet mimo tego, że walczyli z teoretycznie dużo słabszymi rywalami. Znajdujący się w bardzo dużym kryzysie piłkarze PSG w ostatniej chwili uratowali jeden punkt w Lens.

WYNIKI

Bordeaux - Montpellier 1-1 (0-0), Chamakh 59 - Costa 90; Auxerre - Valenciennes 1-0 (1-0), Jeleń 38; Olympique Marsylia - Lorient 1-1 (1-0), Niang 43 - Koscielny 64; St Etienne - Lille 1-1 (1-1), Riviere 17 - Dumont 21; Boulogne-sur-Mer - Olympique Lyon 0-0, cz.k.: Lachor (Boulogne) 90+1; Sochaux - Toulouse 1-0 (0-0), Boudebouz 84; Nice - Nancy 2-3 (2-2), Civelli 6, Ben Saada 36 - Bakar 4, Brison 26, Dia 90; Lens - PSG 1-1 (0-0), Roudet 67 - Sessegnon 90+4; Rennes - Monaco 1-0 (1-0), Bocanegra 28; Grenoble - Le Mans (1-0), Akrour 2 - Maiga 50.

1. Bordeaux 25 52 42-20

2. Montpellier 27 52 37-28

3. Lyon 27 50 45-28

4. Marsylia 26 49 47-28

5. Auxerre 26 48 25-21

6. Lille 27 48 50-28

7. Monaco 27 42 32-33

8. Valenciennes 27 41 39-37