Jeremy Sochan wystąpi w meczu Wschodzących Gwiazd NBA!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Kolejny mecz i kolejna porażka. Koszykarze San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z Orlando Magic 111:127 w lidze NBA. Dziewięć punktów dla pokonanych zdobył Jeremy Sochan, który wystąpi w meczu Wschodzących Gwiazd ligi.

Po dwóch kwartach drużyna z Teksasu traciła do rywali już 17 punktów. Spurs nie pomogła wygrana trzecia odsłona 41:37, podczas której Devin Vassell zdobył 23 punkty. Była to najwyższa zdobycz punktowa zawodnika Spurs podczas jednej kwarty od momentu przejęcia drużyny przez Gregga Popovicha.

- Celem jest dla nas niepomijanie żadnych kroków. Musimy przejść przez wszystkie etapy rozwoju, aby nasi zawodnicy dojrzeli. Trzeba mieć fundamenty, aby iść dalej - powiedział po meczu o grze swojej drużyny trener Gregg Popovich.

Niewielka zdobycz punktowa Sochana

Sochan tradycyjnie rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Pierwsze punkty zdobył w szóstej minucie spotkania po trudnym rzucie nad Franzem Wagnerem. Najbardziej efektowną akcją w meczu 20-latek popisał się pod koniec drugiej kwarty, gdy po wbiegnięciu pod kosz zapakował piłkę nad Jalenem Suggsem.

Polak na parkiecie spędził łącznie 28 minut. W tym czasie zdobył dziewięć punktów, trafiając cztery z dziewięciu oddanych rzutów. Do swojego dorobku reprezentant Polski dodał dwie zbiórki i jedną asystę.

Jeremy Sochan zagra w meczu Wschodzących Gwiazd NBA

Kilka godzin wcześniej NBA poinformowała, że Sochan zagra w meczu Wschodzących Gwiazd NBA. Skrzydłowy San Antonio Spurs zastąpi kontuzjowanego Shaedona Sharpe'a z Portland Trail Blazers. Polak zagra w drużynie, którą poprowadzi Jalen Rose, były zawodnik NBA. 20-latek będzie miał okazję połączyć siły między innymi z Chetem Holmgrenem z Oklahoma City Thunder, czy z Bennedictem Mathurinem z Indiana Pacers.

Mecz Rising Stars odbędzie się w piątek 16 lutego podczas Weekendu Gwiazd w Indianapolis. W sobotę tradycyjnie odbędą się konkursy (umiejętności - Skills Challenge, wsadów oraz rzutów za trzy punkty), a w niedzielę Mecz Gwiazd.