Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jerzy Friediger: Mętlik, czyli dostajemy sprzeczne informacje. Zapiski z pierwszej linii frontu, cz. VIII

Katarzyna Kachel
Katarzyna Kachel
Koronawirus to czas weryfikacji dla ludzi, sprawdzian, czy chcą być w tym zawodzie - pisze dr Jerzy Friediger, dyrektor szpitala Żeromskiego.

FLESZ - Kontrole graniczne przedłużone

od 16 lat

Piątek, 8 maja

Nie umiera się tylko od COVID-u. Dlatego u nas poradnie działają piąty dzień, zaczęliśmy także przyjmować ludzi do zabiegów. To przecież oczywiste, że muszą być leczeni. Nie tylko ostre przypadki. Szpital działa dziś na pół gwizdka, to dobrze, bo jeszcze dwa dwa tygodnie temu funkcjonował na ćwierć. Ale przy zachowaniu wszystkich barier, śluz i tak uważam, że jesteśmy w dobrym miejscu.

Bilans : Zarażonych: Polska: 15 366, 776 ofiar śmiertelnych

Sobota , 9 maja

Mętlik. Sprzeczne informacje, dlatego pytamy ministra o jednoznaczne decyzje, na przykład te dotyczące ujednolicenia standardów stosowania środków ochrony osobistej. Gdyby spojrzeć na wytyczne WHO i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - nie pokrywają się. Do tego dochodzą inne zalecenia, kto by się w tym połapał? Specjaliści w różnych dziedzinach mają swoje wytyczne, oczywiście niekompatybilne. To ja muszę wziąć odpowiedzialność za moich pracowników, za to czy będę w wodoszczelnych fartuchach czy nie. Oczywiście wodoszczelne fartuchy nie są osiągalne ot tak. Decyzje ma podjąć szef placówki.

Bilans weekendu: Zarażonych: 15 996, 800 ofiar śmiertelnych

Poniedziałek, 11 maja

Odmrażają. Oczywiście wszyscy się cieszymy, ale wypadałoby żeby określić standardy, według których pacjenci mają być kwalifikowani. Takich standardów nie ma. Określili, że można prowadzić porody rodzinne, i tu zaczyna się prawdziwa partyzantka, bo o tym, czy można i czy są warunki, by towarzyszyć pani, ma decydować dyrektor placówki lub wskazany lekarz. Oczywiście są dodatkowe obwarowania, np. że pan musi mieć maskę i ewentualnie strój, który obowiązuje na oddziałach zakaźnych. Jestem chirurgiem z 40 letnim stażem, patrzę na to z przerażeniem. Na szczęście mam zdrowy rozsądek.

Bilans dnia: Zarażonych: 16 326, 811 ofiar śmiertelnych

Wtorek, 12 maja

Dziękuję za piękną postawę i za to, że zostały. Bo nie wszystkie zostały. Dziś Dzień Pielęgniarek i Położonych; składam im wielkie podziękowania. Koronawirus to czas weryfikacji dla ludzi, sprawdzian, czy chcą być w tym zawodzie, w momencie bardzo trudnych wyborów. Mam wspaniały zespół pracowników, z którymi mogę działać i rozmawiać. Chciałbym także, by państwo przewidziało dla osób, które pracują na pierwszej linii frontu dodatki, premię. Należy im się.

Bilans dnia: Zarażonych: 16 921, 839 ofiar śmiertelnych

Środa, 13 maja

Wszyscy myślą o COVID. Dlaczego jednak zniknęły oddziały chorób zakaźnych, a te, które były stały się oddziałami dedykowanymi wyłącznie COVID. To nie jest dobry kierunek.

Bilans dnia: Zarażonych:: 17 204 , 861 ofiar śmiertelnych

Czwartek, 14 maja

Wstyd. Rada Naukowa przy ministrze zdrowia została odwołana. Proszę zobaczyć na nazwiska, to są świetnie specjaliści, o czym to świadczy?

Bilans do zamknięcia numeru gazety: Zarażonych: 17 469 , 869 ofiar śmiertelnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski