Jerzy Meysztowicz wraca do polityki [WYBORY PARLAMENTARNE...

Jerzy Meysztowicz wraca do polityki [WYBORY PARLAMENTARNE 2015]

(GEG)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kiedyś był prominentnym działaczem Unii Wolności i wicewojewodą małopolskim, przez ostatnie lata w dalekim szeregu działaczy Platformy Obywatelskiej, dziś Meysztowicz jest liderem krakowskiej listy kandydatów na posłów Nowoczesnej PL.
Ryszard Petru i Jerzy Meysztowicz

Ryszard Petru i Jerzy Meysztowicz ©Fot. Grzegorz Skowron

Kiedy wiosną tego roku Ryszard Petru zakładał stowarzyszenie NowoczesnaPL i wyznaczał lokalnych pełnomocników, jego przedstawicielem został Jerzy Meysztowicz, który deklarował, że w wyborach parlamentarnych nie wystartuje. - Jest z Krakowa, nie robimy tego, co inne partie, które na jedynki wystawiają spadochroniarzy - argumentuje Ryszard Petru.

- Długo się zastanawiałem, czy kandydować do Sejmu, bo przecież stawiamy na ludzi młodych. Ale uznałem, że kandydując, wesprę ich swoim doświadczeniem - mówi dziś Jerzy Meysztowicz.
A Petru dodaje: - Jest młody duchem. Doceniamy ludzi z dorobkiem społecznym, świetnych organizatorów, znających realia swojego środowiska.

Jerzy Meysztowicz ma 57 lat.
Największą rolę w polityce odgrywał na przełomie XX i XXI stulecia. Gdy w 1997 r. do władzy doszła Akcja Wyborcza "Solidarność", Meysztowicz został wicewojewodą krakowskim z rekomendacji Unii Wolności. Po reformie administracyjnej i zmniejszeniu liczby województw z 49 do 16, został wicewojewodą małopolskim. Potem należał do Platformy Obywatelskiej, ale nie był pierwszoplanową postacią w jej regionalnych strukturach.

Lider listy NowoczesnejPL w Krakowie jest przedsiębiorcą. W latach 80. założył dwa przedsiębiorstwa polonijno-zagraniczne w branży skórzanej, w latach 90. otworzył Dom Maklerski Magnus w Krakowie i założył sieć restauracji w kilku miastach Polski. Członek założyciel klubu międzynarodowej organizacji charytatywnej Lions Club - Kraków Śródmieście.

Ryszard Petru deklaruje, że jedynki na innych małopolskich listach oraz same listy przedstawi po 15 sierpnia.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo