Jesień była wspaniała. Limanovia szykuje się na wiosnę w 4. lidze

Remigiusz Szurek
Wiosną MKS Limanovia będzie miała odmłodzoną kadrę
Wiosną MKS Limanovia będzie miała odmłodzoną kadrę MKS Limanovia
Piłkarze MKS Limanovii, po rundzie jesiennej czwarta siła czwartej ligi małopolskiej, przygotowują się do wiosennej części rozgrywek. Te wystartują w weekend 16-17 marca. Do tego czasu drużyna prowadzona przez trenera Pawła Zegarka, która jesienią odniosła aż dziesięć ligowych zwycięstw i ma 11 punktów straty do lidera, Wisły II Kraków, rozgrywa kolejne mecze kontrolne.

Za limanowskim czwartoligowcem już trzy takie potyczki. W ostatniej z nich MKS ograł 4:3 Tempo Białka występujące na co dzień w piątej lidze małopolskiej zachodniej (siódma lokata). Mecz mógł się podobać, a goście już po 25 minutach prowadzili 2:0. Limanowianie musieli więc gonić i pokazać, że mają charakter. W 38. minucie po dobitce obronionego strzału Fabiana Nowaka na listę strzelców wpisał się Tomasz Kurek. Na 2:0 trafienie zanotował Oliwier Mrożek po indywidualnej akcji w 70. minucie. Przyjezdni odpowiedzieli dwie minuty później i prowadzili 3:2, ale nie był to koniec emocji. W 82. minucie na 3:3 wyrównał Grzegorz Mus dobijając próbę Dawida Trojana, którą zatrzymała poprzeczka, a na 4:3 rezultat rywalizacji ustalił Paweł Pławecki dokonując tej sztuki na pięć minut przed końcem.

- Na początku tego starcia przytrafiło nam się sporo błędów. Nie weszliśmy najlepiej w to spotkanie, ale jako że w tym sezonie potrafimy odwracać losy rywalizacji, czego nie umieliśmy w poprzednim, tak i tym razem zdołaliśmy się podnieść i zwyciężyć – cieszy się kierownik zespołu Mateusz Wroński.

Jak dodaje nasz rozmówca, w sparingach wynik nie jest kwestią pierwszorzędną, a drużynę czeka w porównaniu do jesieni trochę zmian. Z MKS pożegnali się doświadczenie Białorusin Arsen Bandarenka oraz Dariusz Żaba, którzy zdecydowali się na przeprowadzki do Warszawy i do Wrocławia.

- Fajne jest to, że gdy w sparingu z Tempem na murawie pojawili się młodzi zmiennicy, gra wyglądała bardzo pozytywnie. W rundzie wiosennej będziemy korzystać z większej grupy juniorów więc będzie też okazja, by pokazać się w Pro Junior System. Wierzymy w to, że dzięki zimowym sparingom uda nam się zgrać na tyle, że wiosną będziemy kontynuować udane występy z rundy jesiennej – zauważa Wroński.

W sparingu z ekipą Tempa wystąpili Pietrzak Karol, Kaleta Arkadiusz, Mus Karol, Bruliński Patryk, Krzyżak Maciej, Palacz Michał, Kurek Tomasz, Nowak Fabian, Pławecki Paweł, Mus Grzegorz, Trojan Dawid, Palacz Kamil i dwóch testowanych. Z drużyny juniorów Limanovii zagrali: Czachura Łukasz, Hobot Stanisław, Nowak Bartłomiej, Kotarski Igor, Leśniak Adrian, Mrożek Oliwier, Zelek Damian. Z różnych powodów zabrakło takich graczy jak: Kulig Paweł, Kurczab Kamil, Matras Paweł, Gacal Wojciech, Mastalerz Wojciech, Ciesielski Aleksander. Jak przekazał klub z Limanowej, reszta zawodników z pierwszego zespołu nie podjęła treningów w obecnym okresie przygotowawczym.

Swój następny mecz kontrolny ekipa Zegarka rozegra w sobotę 3 lutego o godz. 14 na własnym boisku. Tym razem zmierzy się z Okocimskim Brzesko, trzecim zespołem piątej ligi małopolskiej zachodniej, spadkowiczem z czwartej ligi. Dodajmy, że w dwóch poprzednich sparingowych potyczkach Limanovia uległa Cracovii U-19 0:1 i zremisowała 2:2 z Sandecją U-19.