MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest ugoda starostwa ze szpitalem

GM
Nie dojdzie do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Starostwo wadowickie zawarło niedawno ugodę ze szpitalem w sprawie zapłaty za projekt nowego szpitalnego pawilonu.

Wadowicki szpital zostanie rozbudowany. Fot. Mirosław Gawęda

WADOWICE

Wykonanie projektu za ponad 700 tys. zł zleciły kilka lat temu poprzednie władze powiatu. Formalnie całą procedurę przetargową w imieniu powiatu przeprowadzał szpital – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Kiedy projekt został już wykonany, władze powiatu stwierdziły, że nie spełnia on kryteriów i odmówiły zapłaty na dokumentację z kasy powiatu.

Za projekt zapłacił więc szpital, który pozwał starostwo o zapłatę. Jednocześnie poprzednie władze podjęły działania w celu zamówienia drugiego projektu.

Mogło dość do sytuacji, kiedy za publiczne pieniądze (szpitalne i powiatowe) wykonane zostaną dwa projekty. Oczywiście, jeden trafiłby do kosza.

W międzyczasie zmieniły się władze powiatu. Poprzednie plany w sprawie zamówienia przez starostwo drugiego projektu są już nieaktualne. Nowy zarząd powiatu poinformował w komunikacie, że w sądzie okręgowym zawarta została ugoda pomiędzy starostwem a szpitalem w sprawie pierwszego projektu.

„Na mocy zawartej ugody starostwo w terminie do 31 marca br. zapłaci ZZOZ w Wadowicach kwotę w wysokości 708.222 zł. Strony wzajemnie zniosły koszty postępowania sądowego oraz stwierdziły, że ugoda wyczerpuje wszelkie roszczenia związane ze sporem” – poinformowało starostwo w komunikacie.

W grze pozostaje więc tylko jeden projekt. Jak informują władze – zostanie nieco zmodyfikowany. Zdaniem starosty Jacka Jończyka, są szanse, że budowa nowego szpitalnego pawilonu w Wadowicach rozpocznie się jesienią tego roku.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski