Jeszcze są szanse

JOT
Rozegrano drugie finałowe zawody o mistrzostwo Polski kobiet w kręglarstwie sportowym. Na kręgielni w Poznaniu wygrała miejscowa Czarna Kula 1988 pkt, która wyprzedziła Polonię Leszno 1971, Podgórze Kraków 1966 i Platana Pleszew 1874.

Podgórze trzecie w kręglarstwie sportowym

Przed zawodniczkami jeszcze dwa finałowe turnieje - 13 marca w Lesznie oraz 3 kwietnia w Krakowie. Po dwóch prowadzi Polonia Leszno 6 pkt przed Czarną Kulą 6, Podgórzem 2 i Platanem 0. Za wygranie turniejów drużyna otrzymuje 4 tzw. duże punkty, za drugie miejsce 2, za trzecie - 1 i za czwarte 0. O mistrzostwie zadecyduje suma dużych punktów z wszystkich finałów.
   Punkty dla krakowianek zdobyły: Katarzyna Macheta (wróciła po wyleczeniu się do drużyny i wykazała dobrą formą) 523 oraz Monika Woźniak 501, Izabela Mus 477 i Iwona Jędrychowska-Możdżer 405. Podgórze wystąpiło bez swej czołowej zawodniczki Magdy Litewki, którą zatrzymały w Krakowie obowiązki naukowe.
   - Zajęliśmy 3. miejsce, ustępując Czarnej Kuli i Polonii po zaciętej walce, tylko pięć kręgli dzieliło nas od drugiej lokaty - mówi trener Podgórza Edward Molga. - Jeszcze możemy liczyć na obronę mistrzowwskiego tytułu, ale pod warunkiem wygrania obu ostatnich turniejów.