Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jobel.pro wspiera pracodawców w ewidencji czasu pracy

Źródło: Jobel.pro
pixabay.com
Obsługa pracy tymczasowej to niezwykle ważny element dla branży rekrutacyjnej. Pracodawcy cenią sobie elastyczność i bezpieczeństwo zatrudnienia tymczasowego, będące odpowiedzią na zmieniające się zapotrzebowanie na pracę.

Jednak wraz z nowymi przepisami uszczelniającymi limity czasu pracy tymczasowej mogą pojawić się niespotykane dotąd problemy. Po raz pierwszy odpowiedzialnością za ewidencję okresu pracy pracowników tymczasowych zostaną obarczeni pracodawcy użytkownicy, a nie tylko agencje pracy tymczasowej. Niedostosowanie się do przepisów w terminie może grozić surowymi konsekwencjami - kary przewidziane w nowelizacji sięgają 30 tys. zł.

W odpowiedzi na nowe potrzeby pracodawców, powstał startup Jobel.pro. - W świetle nowych przepisów wszystkie agencje pracy tymczasowej delegujące do danego pracodawcy powinny korzystać ze wspólnego rejestru pracowników, by uniknąć przypadkowego przekroczenia limitu okresu pracy. Pracodawca użytkownik musi mieć też ciągły dostęp do aktualnej listy pracowników tymczasowych na wypadek nagłej kontroli PIP przez okres co najmniej 72 miesięcy - mówi Dawid Widyna, pomysłodawca i założyciel Jobel.pro. Dodatkowo, sposób gromadzenia i przetwarzania danych musi spełniać wymogi GIODO dotyczące przechowywania i udostępniania danych pracowników”.

Jobel.pro to baza danych pracowników tymczasowych, dostępna przez Internet, 24 godziny na dobę dla wszystkich agencji wskazanych uprzednio przez pracodawcę. Baza budowana jest na bieżąco przez współpracujące agencje bez udziału pracodawcy, ale to pracodawca użytkownik pozostaje jej właścicielem. Dodatkowo każda zarejestrowana w systemie umowa jest sprawdzana pod kątem zgodności z obowiązującym prawem.

Usługi Jobel.pro wykraczają jednak poza proste spełnienie obowiązku prawnego. Startup proponuje obniżenie kosztów związanych z obsługą procesów kadrowych poprzez automatyzację prowadzącą do likwidacji błędogennych, powtarzalnych czynności, a także zastąpienie papierowych archiwów stuprocentowo cyfrowymi rozwiązaniami.

WIDEO: Praca w rezerwacie przyrody. Jak zostać wolontariuszem w Afryce?

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski