Jodko przed Ligockim

KRZYK
SNOWBOARD. Jako ostatni zimowy sezon zakończyli zawodnicy jeżdżący na deskach.

Podczas finałowych zawodów PŚ w snowboardcrossie najlepszy rezultat w karierze zapisał na swoim koncie Maciej Jodko. W szwajcarskiej Arosie zawodnik AZS AWF Kraków Zakopane zajął 9. miejsce (na drugi dzień był 44.). Zawiódł Mateusz Ligocki, który dwukrotnie został sklasyfikowany na 25. pozycjach. Wśród kobiet Zuzanna Smykała była 19. i 23.

W konkurencji halfpipe wśród 17 startujących zawodniczek Paulina Ligocka-Andrzejewska oraz Joanna Zając zajęły 12. i 16. miejsce. W gronie mężczyzn wystartował Michał Ligocki i wywalczył 6. miejsce. Prosto z Arosy pojechał do Jasnej na Słowacji, gdzie w weekend był trzeci w PE w konkurencji slope style. Mimo zmęczenia liczącą 1500 km podróżą miał bezbłędny przejazd.

W ostatnim slalomie gigancie równoległym w Arosie Polacy nie startowali. W klasyfikacji końcowej najwyższe, 38. miejsce zajęła Aleksandra Król. PŚ w tej konkurencji zdobyli Rosjanka Jekaterina Tudiegieszewa i Austriak Benjamin Karl. (KRZYK)