Jubileusz Bratniak uczcił awansem

(PAN)
Zespół Bratniaka po roku przerwy wrócił do rozgrywek krakowskiej klasy A
Zespół Bratniaka po roku przerwy wrócił do rozgrywek krakowskiej klasy A Fot. Archiwum
Piłka nożna. Bratniak Kraków zajął drugie miejsce w klasie B i po roku przerwy zagra w klasie A.

Krakowianie dali się wyprzedzić jedynie JKS Zelków, natomiast stoczyli pełną dramaturgii walkę z Bronowickim Kraków. W przedostatniej kolejce zremisowali z tą drużyną 1:1, a w ostatniej pieczęć na awansie postawili pokonując Wisłę Rząska 3:1 (bramki: Mirosław Kajak 2, Bogusław Pięta).

– _Gdyby ktoś rok temu powiedział, że awansujemy, to nikt w klubie by w to nie uwierzył. Jeszcze po rundzie jesiennej nasza sytuacja kadrowa była dramatyczna. Finansowanie drużyny na wiosnę zdeklarował Dariusz Hudobski. co bardzo ułatwiło organizację. Założyliśmy sobie że będziemy walczyć o awans i cel został osiągnięty – _powiedział trener Marek Marchewka.

O końcowym awansie zadecydowały przede wszystkim mecze rozgrywane w roli gospodarza na boisku PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim, na którym zespół wygrał 9 meczy, przegrywając tylko raz, ze wspomnianym JKS Zelków.

Sukces ten przyszedł w momencie, gdy założony przez krakowskich studentów, głównie UJ, klub świetuje jubileusz 10-lecia.

W zespole Bratniaka Kraków występowali: Włodzimierz Kumpel, Michał Stasiński, Mirosław Kajak, Rafał Szczepański, Krystian Hajduk, Rafał Miś, Karol Pałczyński, Patryk Duraj, Robert Kupka, Roman Paloska, Piotr Żydziak, Dariusz Kondras, Bogusław Pięta, Dariusz Hudobski, Dominik Brussman, Łukasz Chrustek, Przemysław Dura, Krzysztof Gołda, Bartłomiej Łukacz, Przemysław Mosiołek, Mateusz Pieczonka, Marek Stefańczyk oraz Maciej Stępień.