Jubileusz Djokovicia

(ART)
Tenis. W finale turnieju singla mężczyzn w US Open Serb Novak Djoković pokonał Szwajcara Rogera Federera 6:4, 5:7, 6:4, 6:4. To jego 10. wielkoszlemowy tytuł.

Finał z udziałem dwóch najwyżej rozstawionych zawodników został przesunięty o trzy godziny, bowiem opady deszczu w Nowym Jorku nie pozwalały na grę.

Wyrównane spotkanie trwało 3 godziny i 22 minuty. W trzecim secie Djoković przełamał rywala na 5:4 i szansy nie zmarnował. W czwartym udało mu się to już w pierwszym gemie, a później na 5:2. Federer odrobił część strat (5:4), ale nie odmienił losów starcia. Co ciekawe, dzięki wygranej Serb wyrównał stan rywalizacji w meczach z Federerem - 21:21.

Djoković w tym roku wystąpił w finałach wszystkich czterech turniejów Wielkiego Szlema, wygrał trzy z nich (także Australian Open i Wimbledon). Do rekordu Szwajcara w liczbie zwycięstw najwyższej rangi brakuje mu jeszcze 7 triumfów. (ART)