Jugosławia zgodnie z planem

krzyk
Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn

Reprezentacja Jugosławii została mistrzem Europy w koszykówce mężczyzn. W finałowym spotkaniu w Stambule Jugosłowianie pokonali Turcję 78-69 (38-40). Niespodzianki więc nie było.
   W meczu o brązowy medal Hiszpania pokonała Niemcy 99-90 (24-22, 35-20, 17-21, 23-27). Najwięcej punktów: Gasol 31, Navarro 27, Garbajoza 12 - Nowitzki 43, Femering 14.
   Spotkanie było wyrównane do 15 minuty. Potem przewaga hiszpańskich koszykarzy wzrastała z minuty na minutę. Sygnał do odrabiania strat dał Dirk Nowitzki. Koszykarz Dallas Mavericks dwukrotnie trafił za 3 pkt, a potem wykorzystał dwa rzuty wolne i na 4 minuty przed końcem meczu Hiszpanom z ponad 20-punktowej przewagi pozostały tylko 4 punkty (83-779). W tej dogodnej sytuacji Niemcy stracili jednak piłkę.
   Cztery wymienione powyżej zespoły zapewniły sobie awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata.

Nasi rywale w eliminacjach ME

Francja, Łotwa, Estonia, Węgry i Białoruś będą rywalami Polski w grupie D eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy w 2003 roku, które odbędą się w Szwecji. Losowanie odbyło się w niedzielę w Stambule. Do finałów ME 2003 bezpośrednio awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Szanse na awans będą miały także zespoły z trzecich miejsc - liczyć się będzie bilans punktów i koszy.