Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Junak z fantazyjnym makijażem

TYM
Ponad 160 wystawców, w tym państwowe i prywatne szkoły różnych szczebli oraz wiele wyższych uczelni prezentuje oferty na VI Targach Edukacyjnych, które do 21 lutego odbywają się w hali wystawienniczej przy ul. G. Zapolskiej 38.

Strzelba gładkolufowa, mózg mordercy

   Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej oraz nauczycieli. Podczas targów każdy może porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek, poznać zasady rekrutacji do szkół i uczelni oraz szczegóły dotyczące nauki. Nauczyciele mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach i wykładach towarzyszących targom, a także mogą zapoznać się z najnowszymi podręcznikami i wydawnictwami o tematyce edukacyjnej, które w kolejnym roku szkolnym pojawią się na księgarskich półkach. Wśród prezentujących się na targach szkół średnich przeważają licea ogólnokształcące, a także m.in. szkoły mechaniczne, ekonomiczne, budowlane, odzieżowe. Oferta szkół wyższych obejmuje głównie placówki z Małopolski - jest również kilka stoisk uczelni z innych regionów. W czasie imprezy organizowane są także liczne pokazy, m.in.: mody, aerobiku i makijażu, przygotowane przez uczniów prezentujących się placówek.
   - W ramach promocji naszej szkoły bezpłatnie wykonujemy manicure biologiczny oraz makijaże: dzienne, wieczorowe, a także fantazyjne, które w kończącym się karnawale cieszą się popularnością. Wśród wybieranych wzorów dominują listki, płomienie, śnieżynki czy kwiatki. Makijaż przed karnawałową imprezą mogą u nas zamówić również panowie - mówiła Ewelina Lorenc, uczennica II klasy Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Uczestnicy imprezy z zaciekawieniem zatrzymywali się też przy stoisku Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 w Krakowie, na którym prezentowano motocykl marki Junak. - W ramach pracy dyplomowej razem z kolegą odnowiliśmy ten motocykl i przystosowaliśmy go do jazdy. Został on wyprodukowany w 1961 r. i przez 30 lat był przechowywany w piwnicy u sąsiada. W naszej szkole nie tylko naprawiamy starocie. Ja mam praktyki w firmie Volvo, gdzie zajmuję się ciężarówkami najnowszej generacji - opowiadał Piotr Tomczyk, który junaka zreperował razem z Michałem Potaczkiem. Nieopodal ich prezentacji można było usłyszeć dźwięk przeładowywanej broni. Okazało się, że to Anna Baranek, słuchaczka II roku Policealnego Studium Ochrony Fizycznej Osób i Mienia przy "Komandos - Kraków" sp. z o.o, demonstruje działanie strzelby gładkolufowej i opowiada o zaletach nauki w zawodach: pracownik ochrony i detektyw.
   Podczas targów wiele szkół reklamuje się również za pomocą prezentacji multimedialnych. Na stoisku Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 z Krakowa można zobaczyć m.in. elektroniczną prezentację historii koła i jego archeologicznego odkrycia na terenie Małopolski. Uczestnicy targów mogą również zapoznać się z ofertami nauki za granicą oraz propozycjami szkół językowych.
   - Szukam szkoły, w której mógłbym uczyć się zagadnień związanych z psychologią sądową. Zawsze interesowałem się tym, co dzieje się w mózgu mordercy. Dzięki targom natrafiłem na ciekawą ofertę nauki w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie - stwierdził 18-letni Michał Idler. Nie wszyscy byli jednak do końca zadowoleni z ofert. - Prezentują się szkoły głównie z Krakowa. Nie ma np. Uniwersytetu Śląskiego czy też wyższych uczelni np. z Poznania - narzekały 18-letnie Alicja Strychacz i Anna Grębosz, które na targi przyjechały z Tarnowa.
   Dziś targi edukacyjne będą czynne w godz. 9.30 - 16, a jutro w godz. 10 - 15. (TYM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski