Juniorki z Wieliczki udanie rozpoczęły sezon

Pawel Panus
Pawel Panus
Młode siatkarki MKLS MOS Wieliczka prowadzone przez trenera Artura Stryszowskiego zajeły trzecie miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Juniorek Volleyball Beskid Cup - Łodygowice 2017.

W turnieju wystartowało 16 drużyn: 2 ze Słowacji, 2 z Czech oraz 12 z Polski. Turniej rozgrywano w 4 grupach po 4 zespoły systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zarówno półfinały jak i finały również były rozgrywane do dwóch wygranych setów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zaproszone kluby z zagranicy, to najsilniejsze ośrodki siatkarskie w swoim kraju, takie jak Bratysława z Czech, Żylina ze Słowacji, a z Polski były to kluby z wielką tradycją siatkarską jak: Wrocław, Tychy, Wieliczka, Jarosław, Świdnica, Ełk, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Żywiec i Strzelin.

Do najbardziej emocjonujących i dramatycznych spotkań, dla zawodniczek MKS MOS Wieliczka należały: mecz Wieliczka - Wrocław 2:1 ( 20:25,26:24,16:14 ), gdzie po przegranym 1 secie, w drugim przy stanie 20:24 czyli piłce meczowej dla przeciwnika na zagrywkę przeszła Agnieszka Drej i serią pięknych zagrywek rotacyjnych z wyskoku zdobyła bezpośrednio punkty, lub tak odrzucała przeciwnika od siatki, że tylko formalnością jest zdobycie później punktów przez koleżanki. Efekt , set wygrany i tie-break. tkowo dominowałyb rywalki, ale zakończył się sukcesem zawodniczek z Wieliczki 16:14.

Drugi mecz o podobnej dramaturgii, to spotkanie Wieliczka - Świdnica 2:1 ( 22:25, 26:24, 15:9), o brązowy medal. Podobny scenariusz, pierwszy set przegrany, choć już od połowy seta dziewczęta z Wieliczki zaczęły łapać rytm meczowy. Dalej to już świetna gra całego zespołu, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Hebda. Jej koncertowa gra z fantastycznym atakiem i obłędną zagrywką daje wymarzone zwycięstwo i brązowy medal. Pierwszą lokatę zajęła San-Pajda Jarosław.

Zespół MKS MOS Wieliczka wystąpił w składzie: Wiktoria Kujawa, Julia Hebda, Agnieszka Drej, Joanna Pikus, Emilia Niedzielska, Monika Drej, Agnieszka Kyrcz, Karolina Sikora, Izabela Górska, Marcelina Kardyś, Agnieszka Wójtowicz, Patrycja Małota, Aleksandra Kowalska.