Juniorskie emocje

PAN
W hali Korony rozpoczął się ćwierćfinałowy koszykarski turniej MP juniorów starszych. Na inaugurację gospodarze ulegli Skawie Wadowice 81-82.

Koszykarze Korony w całym sezonie regularnym nie przegrali ani jednego meczu, a wczoraj musieli uznać wyższość wadowiczan, z którymi już 4-krotnie wygrywali. Gospodarze grali szalenie nieskutecznie, pudłowali z rzutów wolnych i z dystansu. Goście grali konsekwentnie i zasłużenie wygrali. Na 4 s przed końcem Skawa prowadziła 71-68, a Kusper wykonywał dla Korony 2 rzuty wolne; pierwszego trafił, a po drugim piłka trafiła w obręcz i skuteczną dobitką popisał się Brzozowski, doprowadzając do dogrywki. W niej gospodarze objęli jedyne w meczu prowadzenie 74-71, ale później znów warunki na parkiecie dyktowali wadowiczanie. Na 10 s przed końcem meczu, przy stanie 79-81, Dudzik z Korony wykonywał 3 rzuty wolne i miał szansę doprowadzić do drugiej dogrywki. Niestety, jeden rzut spudłował i ze zwycięstwa cieszyła się Skawa.
   Dziś o godz. 14 Korona zagra ze Stalą Stalowa Wola, a o godz. 19 Skawa ze Stalą. (PAN)