Juniorzy Cracovii idą za ciosem, znów wygrali

Jacek Żukowski
cracovia.pl
Po wygranej w Kielcach w poprzedniej kolejce juniorzy Cracovii poszli za ciosem. Tym razem pokonali Jagiellonię Białystok 4:2. To pozwoliło Cracovii na wydostanie się ze strefy spadkowej, ale to jest sytuacja przed meczami innych drużyn.

Mecz obfitował w bramki. Goście objęli prowadzenie już w 3 min, ale gospodarze bardzo szybko wyrównali – po dwóch minutach, gdy Doba wykorzystał błąd bramkarza. Potem Doba przedarł się lewym skrzydłem, zagrał na środek do Wierzbickiego, który wykończył akcję i było 2:1.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik po strzale głową Bzdyla. Tuż przed przerwą Jagiellonia zdobyła jednak kontaktowego gola. Zwycięstwo „Pasów” potwierdził golem z karnego Doba w końcówce meczu. Jedenastka została podyktowana za faul na Rózdze. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rózgi.
To trzecia wygrana „Pasów” w rozgrywkach i druga z rzędu.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 4:2 (3:2)
Bramki dla Cracovii: 0:1 Mazurek 2, 1:1 Doba 5, 2:1 Wierzbicki 40, 3:1 Bzdyl 40, 3:2 Lipiński 45, 4;2 Doba 83 k.
Cracovia: Malinowski – Rózga, Zgłobik, Zubik, Dziewicki, Wierzbicki (70 Golus) – Pleskot, Gorszkow (60 Bałaszek) - Bzdyl (75 Janeczek), Mrozik (52 Piekarz) – Doba.
Czerwona kartka: Pleskot (88).