Juniorzy Cracovii znowu skuteczni w końcówce

(PAN)
Obie krakowskie drużyny występujące w Centralnej Lidze Juniorów zgodnie wygrały swoje mecze. Obie zdobywały bramki w ostatnich minutach.

Najważniejszą cechą juniorskiej drużyny Cracovii jest jej charakter. Trener Paweł Zegarek od kilku lat wpaja graczom, że zawsze trzeba wierzyć w odniesienie zwycięstwa.

Tak było w minionym sezonie, w którym determinacja i walka do końcowego gwizdka zaprowadziła "Pasy" do tytułu wicemistrza Polski.

Mecz ze Stomilem nie układał się pomyślnie dla Cracovii, która po pierwszej połowie przegrywała 0:2. Trener Cracovii dokonał zmian i po przerwie goście byli stroną przeważającą.

W 67 minucie po dośrodkowaniu Króla Szymczak zdobył kontaktową bramkę. Ten sam zawodnik w 83 min po mistrzowsku wykonał rzut wolny i zaczęła się emocjonująca końcówka.

Stomil postawił wszystko na jedną kartę i zapłacił za to wysoką cenę, bo tuż przed końcem spotkania miejscowi wyprowadzili kontrę, którą wykończył Surma, zapewniając Cracovii zwycięstwo.

Centralna Liga Juniorów

STOMIL OLSZTYN - CRACOVIA 2:3 (2:0)

Bramki dla Cracovii: Szymczak 2, Surma.

Cracovia: Kobyłka - Piekarski (46 Tymoszuk), Chochołek (68 Studnicki), Najduch, Król, Czubaj (46 Żaba), Leśniak (60 Poznański), Szymczak, Mielcarek, Surma, Pawlusiński.

Inne mecze:

Wisła Kraków - ŁKS Łomża 2:0 (0:0), Marszalik, Michniak,

Legia Warszawa - Olimpia Elbląg 4:0,

GKS Bełchatów - Stal Mielec 2:0,

Stal Rzeszów - ŁKS Łódź 0:2,

Korona Kielce - Motor Lublin 0:0,

Jagiellonia Białystok - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1.

Dziś: Wisła Puławy - Polonia Warszawa.

Małopolska liga juniorów

HUTNIK NOWA HUTA - TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA 2:0 (0:0)

Bramki : 1:0 Rakoczy 55, 2:0 Rakoczy 60 karny.

Hutnik: Frątczak - Guzik, Terlikowski, Silczuk, Cieśla, P. Filipek, K. Filipek, Jacak, Chlebda, Pachowicz, Wróbel oraz Polański, Wójcik, Rakoczy, Mizera, Berliński, Gędłek.

Termalica: Leżoń - Magiera, Sijka, Kabała, Warzecha, Skowron, Kopeć, Gierczyński, Nowaczkiewicz, Pagos, Maciosek oraz Kłęk, Ryczek, Pietrek, Skrzyniarz, Zając.

Po kontuzji do gry w Hutniku wrócił Konrad Rakoczy. Jego pojawienie się na boisku w II połowie miało największy wpływ na wynik. Zdobył dwie bramki, najpierw korzystając z dogrania Wróbla, a potem wykorzystując rzut karny za faul na Wójciku.

GARBARNIA - SMS KRAKÓW 0:0

Garbarnia: Kohlbrenner - Łatka, Przybyszewski, Budek, Jaroszyński - Szeląg, Tomaszewski (83 Szczurek), Kozik, Głuchaczka (46 Pabiś) - Barcik (46 Matyasik), Susuł (65 Przesławski).

SMS: Sidor - Wiechecki, Grotkowski, Lach, Curyło, Kluska (25 Czech), Sarzyński (90 Krawczyk), Czubin, Zeszczuk (54 Olejarz), Gniecki (75 Łabut), Frączek (58 Urbański).

Inne mecze:
Sandecja Nowy Sącz - Dalin Myślenice 3:4 (0:2), Janczarzyk, Potoniec, Nowakowski - Wójciak 2, Banach, Wątor

Dunajec Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:0;

Limanovia - Glinik Gorlice 2:2 (1:2), Kozuch, Kurek - Sarnecki, Stępień;

Górnik Wieliczka - Krakus Nowa Huta 0:3 (0:2), Grochalski 3;

Soła Oświęcim - Unia Tarnów 2:5.

Małopolska liga juniorów młodszych

Grupa I:

Garbarnia - AP 21 Kraków 5:1 (2:0), Małczęć, Mróz, Prochownik, Paczka, Apostolski - Kawa;

Hutnik - AS Progres 98 0:5 (0:0), Stąpała 2, Szcząber, Radwanek, Zawadzki

Termalica Nieciecza - Prądniczanka 0:1

Unia Tarnów - Tarnovia 1:1.

Grupa II:

SMS Kraków - Cracovia 2:2;

Dunajec - Wisła 2:1 (0:1), Janisz, Brudziński - Świętek;

Glinik - Sandecja 0:14 (0:5), W. Nowak 5, Matras 2, Smoleń 2, Krupa 2, Jodłowski, Gniecki, Kozdra;

Progres 99 - MKS Trzebinia-Siersza 4:2.