Juniorzy jak w pierwszej

ART
Na Górze św. Marcina rozegrane zostały II zawody Pucharu Tarnowa MTB. Kolejne zwycięstwa w mocno obsadzonym cyklu odnieśli kolarze górscy Arkus VIP Iskra Głogoczów.

Puchar Tarnowa MTB

Wśród juniorów kolejność na podium była taka sama, jak w I edycji. Po raz drugi wygrał Tomasz Łagocki (Arkus VIP), który wyprzedził o 20 sekund Leszka Smagę (UKS Dobra) i z kompletem punktów przewodzi w klasyfikacji generalnej (ale ma tylko 6 pkt przewagi na rywalem). Na trzecim miejscu finiszował kolejny zawodnik klubu z Głogoczowa, trzeci również w punktacji łącznej, Paweł Międzybrodzki (do drugiego miejsca stracił 4 sekundy). W czołówce znaleźli się też jego klubowi koledzy: 5. lokatę zajął debiutujący w tegorocznym cyklu Grzegorz Jopek, a na 7. pozycji uplasował się Paweł Bzdyl (4. w "generalce").
   W gronie juniorów młodszych także po raz drugi w tym sezonie zwyciężył - wyprzedzając o minutę Arkadiusza Krzesińskiego (Żbik Komańcza) - Wojciech Bzdyl. Tuż za podium - na 4. miejscu, a więc "oczko" wyżej niż w I edycji - uplasował się Paweł Pająkowski, co dało mu również trzecią lokatę w "generalce". w "10" tarnowskich zawodów w tej kategorii wiekowej znaleźli się jeszcze dwaj zawodnicy z naszego regionu: 6. był Erwin Siatka (GOKiS Siepraw), 5. w punktacji łącznej), a 8. Piotr Ceremon (Luboń Skomielna Biała).
   Nieco do triumfu wśród orlików zabrakło Adrianowi Rzeszutce (Arkus VIP). Musiał uznać wyższość Rosjanina Jewgienija Peczenina, który wyprzedził go o 40 sekund. Czwartą lokatę zajął myśleniczanin Arkadiusz Skałka, a 5. był Marcin Wilkołek (Arkus VIP). W klasyfikacji generalnej - pod nieobecność na Górze św. Marcina dotychczasowego lidera Tomasza Garbienia z Głogoczowa - prowadzi Paweł Lemapart (Kolejarz Częstochowa, 2. i 3. miejsce w cyklu), a za nim plasuje się Skałka.
   Nie wyszły natomiast zawody Marzenie Seweryn. Startująca w gronie kobiet młodszych (tylko 2 kategorie są wśród pań) zawodniczka ARKUS VIP straciła do zwyciężczyni ponad 1 okrążenie, zajmując ostatnie, 6. miejsce. W klasyfikacji łącznej wyprzedziła ją Sabine Mosur (UKS Sprint Jordanów).