Juniorzy z Sieprawia są w wysokiej formie

(ART)
Michał Michalik wygrał w tym sezonie trzy zawody Pucharu Polski
Michał Michalik wygrał w tym sezonie trzy zawody Pucharu Polski Fot. Wiktor Bubniak
Narciarstwo alpejskie. Po miesięcznej przerwie alpejczycy wrócili do rywalizacji w Młodzieżowym Pucharze Polski - Tauron Bachleda Ski. W Pucharze Kotelnicy na podium stanęli zawodnicy z naszego regionu.

W Białce Tatrzańskiej odbyły się dwie konkurencje - slalom gigant i slalom. Zawodnicy Siepraw-Ski zdominowali rywalizację w juniorach B, odnosząc dwa zwycięstwa. W gigancie najlepszy okazał się Norbert Wróbel, trzeci był jego klubowy kolega Michał Michalik, który z kolei później triumfował w slalomie. Ten ostatni na koncie ma 3 zwycięstwa w 6 startach i jest liderem punktacji łącznej (465 pkt); wyprzedza Wróbla (349).

Na tym nie koniec medalowych pozycji narciarzy klubu z Sieprawia. W juniorkach C udany występ zanotowała Gabriela Hopek, dwukrotnie stając na podium - slalomie zajęła 2. miejsce, a w gigancie 3., a w „generalce” jest trzecia. W Białce obie konkurencje, z dużą przewagą, wygrała liderka Katarzyna Hreśka z Firnu Zakopane.

W juniorkach B w gigancie na 5. miejscu sklasyfikowana została Maja Chyla (Yeti Kraków), wygrała Karolina Pieprzak (Szkoła Mistrzów Nowy Targ). W slalomie 8. była Paulina Hopek (Siepraw-Ski), zwyciężyła Julia Włodarczyk (Narciarnia Nowy Sącz).

W juniorach C dwukrotnie w „10” znalazł się Jan Zakrzewski (Ikatur Ski Club), zajmując, odpowiednio, 9. i 7. lokatę. Zwycięstwa odnieśli Bartłomiej Sanetra (Skrzyczne Szczyrk) i Bartosz Szkoła (MitanSki Zakopane).

W klasyfikacji drużynowej prowadzi MitanSki (2065 pkt) przed WKN Warszawa (1622) o Siepraw-Ski (1520). Na 10. miejscu plasuje się Ikatur Ski Club (626).

Następna impreza w kalendarzu to Puchar Laworty i mistrzostwa Polski juniorów C w Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego).