Jutrzenka Giebułtów miała w meczu ze Skawinką groźnych obrońców [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
Jutrzenka (niebieskie stroje) pokonała Skawinkę 2:0
Jutrzenka (niebieskie stroje) pokonała Skawinkę 2:0 Tomasz Bochenek
Po golach zdobytych przez środkowych obrońców - Krzysztofa Michalca w 28 min i Łukasza Kowalczyka w 90 - Jutrzenka Giebułtów pokonała Skawinkę 2:0. Giebułtowianie pozostali wiceliderem grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, tracą 2 punkty do prowadzącej ekipy z Trzebini.

Tym razem kluczowe okazały się stałe fragmenty gry, bo pierwszą bramkę Jutrzenka zdobyła po rzucie rożnym, a drugą - po wolnym. Trafienie na 1:0 nastąpiło do dośrodkowaniu Kaczora, zgraniu piłki przez Balawendra i strzale Michalca. Wszystko w tym meczu stało się natomiast jasne, gdy z wolnego Kupiec posłał piłkę do Michalca, ten głową skierował futbolówkę na środek pola karnego, gdzie czekał na nią Kowalczyk i ładnie uderzył z woleja.

Kilka minut wcześniej dwie okazje dla gospodarzy zmarnował Bieszczanin. Goście w tym fragmencie spotkania byli zepchnięci na własną połowę boiska - co o tyle mogło zaskakiwać, że od 74 minuty grali w liczebnej przewadze. Oni swoich najlepszych szans nie wykorzystali na początku pierwszej i drugiej połowy. Strzały Monsuru obronił Wałach.

IV liga, grupa zachodnia: wyniki meczów 24. kolejki

Jutrzenka Giebułtów - Skawinka 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Michalec 28, 2:0 Kowalczyk 90.
Jutrzenka: Wałach - Bizoń, Brud (46 Kowalczyk), Michalec, Szaroń - Kęska, Tabak, Kaczor (46 Kupiec), Balawender (90+1 Gorgoń), Dobosz - Bieszczanin.
Skawinka: Wygaś - Gałuszka, Piwowarczyk, Matys, Sałek (80 Kozieł) - Danaj, Gładysz, Zawadzki, Taiwo (88 Śliwa), Basista - Monsuru.
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków). Żółte kartki: Dobosz dwie, Tabak, Bieszczanin - Gładysz, Monsuru, Kozieł. Czerwona kartka: Dobosz (74). Widzów: 60.