Juvenia została liderem [ZDJĘCIA]

Artur Gac
We wczorajszym meczu nie brakowało zaciętej walki
We wczorajszym meczu nie brakowało zaciętej walki Fot. ANDRZEJ BANAŚ
I liga rugby. Krakowianie odnieśli arcyważne zwycięstwo z bonusem nad dotychczasowym liderem Skrą Warszawa i objęli prowadzenie w tabeli.

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 44:34 (27:5)

Punkty: Sokołowski 10, Radzik 10, Knowa Jarosław 10, Sierant 9, Zając 5 – Kępa 10, Matusiak 10, Kostałkowski 5, Droszcz 5, Nowosz 4.

Juvenia: Odoliński, Grabski, Gajda, Ingarden, Szczepański, Knowa Mariusz, Jasiński, Siemaszko, Jarosz, Sierant, Sokołowski, Wojciechowski, Zawojski, Radzik, Zając oraz Głowacki, Nawrot, Zemła, Knowa Jarosław, Dorywalski, Forsenko, Mączka.

Jak przystało na mecz czołowych drużyn zaplecza ekstraligi, emocji nie brakowało do ostatniej minuty. Spotkanie rozpoczęło się od niespotykanej wcześniej na Błoniach oprawy, bowiem krakowscy rugbiści wyszli na płytę boiska w asyście dzieci i przy akompaniamencie ścieżki dźwiękowej znanej z filmu „Rocky”.

Pobudzeni gospodarze z impetem ruszyli na Skrę i w niespełna kwadrans wyszli na prowadzenie 13:0. Zaczęło się od dwóch przyłożeń, a trzy punkty z karnego zdobył świetnie dysponowany Bartłomiej Sierant.

Juvenia zbyt szybko uwierzyła w pewne i wysokie zwycięstwo, z czego nie omieszkał skorzystać stołeczny zespół i zdobył pierwsze punkty. Przez kilkanaście minut krakowianie byli w odwrocie, ale pod koniec pierwszej połowy mocniej przycisnęli Skrę i to zaowocowało kolejnymi dwoma przyłożeniami. Schodząc na przerwę krakowianie mieli już w garści punkt bonusowy.

Po zmianie stron mecz w dalszym ciągu obfitował w wiele akcji, a błędy obu formacji obronnych przynosiły kolejne przyłożenia. Pod koniec spotkania, gdy obu zespołom zaczęło brakować sił, doszło do rękoczynów i sędzia spotkania pokazał dwie czerwone kartki zawodnikom obu „piętnastek”.