Już bez polskich drużyn

(sas) Zaktualizowano
Po sukcesach w dwóch poprzednich sezonach siatkarzy Mostostalu-Azotów Kędzierzyn-Koźle, którzy wystąpili w turniejach Final Four Ligi Mistrzów, tym razem żadnemu polskiemu zespołowi nie udało się awansować nawet do rundy pucharowej tych rozgrywek.

Liga Mistrzów w siatkówce

Pamapol AZS Częstochowa zajął dopiero 3. miejsce w grupie A, a Mostostal Azoty był czwarty w grupie E. Nie powiodło się także siatkarkom BKS-u Stal Bielsko-Biała, które w grupie E Ligi Mistrzyń ligi uplasowały się na 2. pozycji za broniącym trofeum RC Cannes.
   W Lidze Mistrzów do dalszych gier zakwalifikowali się zwycięzcy grup: Sisley Treviso (Włochy), Paris Volley (Francja), Iraklis Saloniki (Grecja), Tours VB (Francja) i Noliko Maaseik (Belgia) oraz z najlepszym dorobkiem z 2. miejsca - Iskra Odincowo (Rosja).
   Obrońca tytułu, Lokomotiw Biełgorod, choć przegrał walkę o 1. lokatę z Iraklisem, ma już zapewniony - jako gospodarz- udział w Final Four (27-28 marca). Swoich przeciwników pozna po spotkaniach, które odbędą się 25 lutego i 3 marca. Losowanie par zostanie przeprowadzone w najbliższą niedzielę w Paryżu.
   20 i 21 marca, hiszpańska Teneryfa, gościć będzie cztery najlepsze ekipy Ligi Mistrzyń. Siatkarki Tenerife Marichal, jako gospodynie, zostały zwolnione z dalszych kwalifikacji, choć trzeba podkreślić, że wygrały grupę C, wyprzedzając słynną Urałoczkę Jekatierinburg.
   Trzy pozostałe drużyny Final Four wyłonią mecze pucharowe (25 lutego i 3 marca) z udziałem najlepszych w grupach: Asystela Volley Novara (Włochy), Azerraila Baku (Azerbejdżan), Pallavolo Sirio Perugia (Włochy), RC Cannes (Francja) oraz Urałoczki Jekatieriburg i Eczacibasi Stambuł, które miały najlepszy dorobek wśród zespołów z drugich miejsc.