Już dzisiaj Polacy mogą awansować

(AS)
Hokej. Na mistrzostwach świata dywizji IB w Wilnie nasza reprezentacja odniosła trzecie zwycięstwo, wysoko wygrywając z Holandią 5:1. Dzisiaj gramy z Chorwacją, jeśli zwyciężymy będzie można świętować awans do wyższej dywizji.

Polska - Holandia 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Bramki: 1:0 Kolusz (Zapała, Dronia) 26, 2:0 Chmielewski (Pociecha, L. Laszkiewicz) 45, 3:0 Strzyżowski (Dziubiński) 45, 4:0 Malasiński (Dutka) 56, 4:1 van Oosterveld 58, 5:1 Łopuski (L. Laszkiewicz) 60.
Sędziował: Balodis (Łotwa). Kary: 10 - 12 minut. Widzów: 707.
Polska: Odrobny - Dutka, Dronia, Malasiński, Zapała, Kolusz - Dąbkowski, Pociecha, S. Kowalówka, Pasiut, Chmielewski - Kotlorz, Wajda, Łopuski, Witecki, L. Laszkiewicz - Wanacki, Rompkowski, Strzyżowski, Dziubiński, Bagiński.

W I tercji Polacy stworzyli kilka wyśmienitych sytuacji, ale marnowali je seryjnie. Dopiero w 26 min Marcin Kolusz wpakował krążek do siatki.
Mecz praktycznie rozstrzygnął się na początku III tercji, kiedy to bramki zdobyli Aron Chmielewski i Marek Strzyżowski.

Inne wyniki: Chorwacja - Rumunia 4:3 po karnych (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0), Litwa - Wielka Brytania 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).