Już mają następców

(FIL)
Od lewej: Rafał Wajda, Paweł Janusz i Michał Janusz
Od lewej: Rafał Wajda, Paweł Janusz i Michał Janusz fot. Jacek Taran
Karate tradycyjne. Aż 17 krążków i 1. miejsce w klasyfikacji medalowej - to plon startu niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego w XXV mistrzostwach Polski w Gdańsku.

Podopieczni trenera Pawła Janusza zdobyli 9 złotych, 3 srebrne oraz 5 brązowych medali. Bohaterem MP okazał się junior Wiktor Staszak, który aż 6 razy stawał na najwyższym stopniu podium: w kata, kumite, fukugo, enbu (z Pawłem Tomasikiem), kata drużynowym oraz kumite drużynowym (z Tomasikiem i Konradem Irzykiem).

- Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by jeden zawodnik zdobył sześć złotych medali podczas jednych zawodów. To jest niesamowity wyczyn. Wiktor był bardzo dobrze przygotowany i fizycznie, i psychicznie do startu, bo tego wymaga występ w aż sześciu konkurencjach - zaznaczył Paweł Janusz. Dodał: - Poziom naszych juniorów jest taki, że spokojnie mogliby odnosić sukcesy w gronie seniorów.

Paweł Janusz, który w MP aż 9 razy z rzędu sięgał po złoto w kata, tym razem zdobył brąz. - W półfinale popełniłem błąd. Sędziowie dopatrzyli się dwóch małych zachwiań. Do finału wszedłem z czwartego miejsca. Potem najlepiej wykonałem kata, ale nie miałem szans na pierwsze miejsce, bo moja strata była zbyt duża - mówi Janusz, który wyprzedził klubowego kolegę Rafała Wajdę.

Obaj, wraz z Michałem Januszem, po raz ósmy z rzędu zdobyli tytuł mistrzowski w kata drużynowym. Wśród kobiet po raz piąty w tej konkurencji wygrały Katrin Kargbo, Anna Mleko i Joanna Musiał. Złoto w enbu wywalczyli juniorzy młodsi Dawid Wnęk i Kacper Dumieński.

Ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyła 7 medali (3-2-2). Swe konkurencje wygrali: juniorka Klaudia Mleko w kata, juniorki młodsze Wiktoria Zachariasz, Karolina Wyporek i Sara Śliwczyńska w kata drużynowym oraz Zachariasz indywidualnie w kata.