Tłoki Gorzyce - Kmita Zabierzów 0-3 (0-3)

0-1 Bagnicki 11

0-2 Bagnicki 18
0-3 Chlipała 21
Sędziował: Mariusz Śledź z**Lublina. Żółta kartka Piasecki. Widzów**200. Tłoki: K. Beszczyński - D. Beszczyński, Kowalski, Piasecki, Rychel - Więckowski (46 Sroka), Nowak, Gajda (73 Samołyk), Rogowski (85 Dziedzic), Piwowar (46 Brożyna) - Głuch. Kmita: Wilczyński (46 Kula) - Gawęcki, Zontek, Kocis, Broź - Bębenek (67 Krauz), Filipczak, Jędrszczyk (46 Ankowski), Szwajdych - Bagnicki (79 Podobiński), Chlipała. Przed**meczem w**Gorzycach murowanym faworytem był Kmita i rzeczywiście już do**przerwy zapewnił sobie zwycięstwo. Goście mieli na**uwadze także to, że w**strugach padającego deszczu warunki do**gry były zdecydowanie lepsze w**I**połowie, a**potem z**minuty na**minutę robiło się coraz gorzej. Po tej wygranej Kmita został nowym wiceliderem III ligi.
Tłoki do przerwy oddały tylko jeden groźniejszy strzał na bramkę rywali. W 41 min Arkadiusz Nowak uderzył z 17 m, ale Michał Wilczyński nie dał się zaskoczyć. O wiele bardziej gorąco było pod bramką Tłoków. Dwukrotnie bardzo przytomnie zachował się Piotr Bagnicki, który najpierw po indywidualnej akcji, a następnie po stałym fragmencie gry nie dał szans Kamilowi Beszczyńskiemu. Tłoki przegrywając szybko 0-2 nie miały już nic do stracenia, jednak kolejny gol zdobyty przez Piotra Chlipałę odebrał im chęci do gry. Niebawem mogło być już 0-4, ale Maciej Bębenek przegrał pojedynek z bramkarzem Tłoków.
Po przerwie trener Jerzy Kowalik dał szansę gry dublerom mając na względzie to, że już w sobotę kolejna runda spotkań. W 47 min Bagnicki trafił do siatki gospodarzy po raz trzeci, ale nie wiadomo dlaczego słabo prowadzący mecz arbiter z Lublina gola nie uznał, odgwizdując urojonego spalonego. 5 minut później szczęście uśmiechnęło się po raz kolejny do Tłoków, gdy z narożnika pola karnego jak z armaty huknął Krzysztof Filipczak, ale trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Od tego momentu Kmita nie wysilał się już, pozwalając pograć młodzieży Tłoków. Gospodarze momentami mieli znaczną przewagę, ale nie stwarzali klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 84 min wprowadzony po przerwie na boisko Paweł Sroka, był bliski szczęścia, jednak w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Najlepszą sytuację do zdobycia honorowego gola mieli gospodarze w 88 min. Po błędzie Kuli i niefrasobliwości obrońców na mocne uderzenie zdecydował się Tomasz Głuch, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Marcin Zontek.
(JAS)**

Jak padŁy bramki

0-1 Do prostopadłego podania z głębi pola wystartował Bagnicki, który nie dał się dogonić Piaseckiemu i w sytuacji sam na sam z Beszczyńskim nie dał mu szans.
0-2 Rzut wolny wykonywał Jędrszczyk. Po jego dośrodkowaniu do piłki dopadł Bagnicki i z 3 m nie miał kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki.
0-3 Z narożnika pola karnego ładnym technicznym uderzeniem popisał się Chlipała, który trafił idealnie w "okienko".

Zdaniem trenerów

Janusz Gierach, Tłoki:
- Dostaliśmy kolejną lekcję futbolu, co być może zaprocentuje dla naszej młodzieży wnastępnych meczach. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć honorowego gola, bowiem wIIpołowie zagraliśmy już odważniej, ale też chyba rywale nie wkładali już wgrę wszystkich sił. Zniezłej strony zaprezentował się Paweł Sroka, który być może wnastępnym meczu zSandecją wyjdzie odpierwszej minuty.
Jerzy Kowalik, Kmita:
- Nie wystawiłem w składzie Zawadzkiego i Kaliciaka, obaj mają drobne dolegliwości po ostatnim meczu, wolałem ich oszczędzić, niż ryzykować poważniejsze kontuzje. Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, od rywala dzieliły nas wtedy dwie klasy różnicy. Po przerwie przy wyniku 3-0 dałem odpocząć czterem zawodnikom, Jędrszczyk i Wilczyński narzekali zresztą na małe urazy, a przecież w sobotę kolejny trudny mecz z AKS Busko. W drugiej połowie nasza gra "siadła", jakby uspokojeni prowadzeniem graliśmy może zbyt zachowawczo. Na mokrymi nierównym boisku trudno było o techniczny futbol. Wyjazdowa wygrana bardzo nas cieszy.(MAS, JAS)