Już wiosna, ale alpejczycy walczą w mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

p
Alicja Kosman/pzn.pl
Adam Chrapek i Sabina Majerczyk zostali mistrzami Polski w slalomie gigancie.

Zawody rozegrano w Szpindlerowym Młynie w ramach międzynarodowych mistrzostw Czech. Chrapek w ogólnej klasyfikacji giganta zajął 7. miejsce (do zwycięzcy, Szwajcara Marco Tumlera, stracił prawie 2 sekundy), ale był najszybszy z naszych reprezentantów i zdobył tytuł mistrza Polski. Srebro wywalczył Andrzej Dziedzic (10. lokata wśród wszystkich zawodników), a brąz 18-letni Piotr Habdas (19.).

Wśród kobiet triumfowała Majerczyk, alpejka ze Stasikówki, przed zakopianką Maryną Gąsienicą Daniel, która do koleżanki z kadry straciła zaledwie 4 setne sekundy. Obie stanęły też na podium międzynarodowych mistrzostw Czech. Pokonała je jedynie reprezentantka gospodarzy, Martina Dubovska. Brązowy medal MP zdobyła Katarzyna Wąsek (6.).

Na niedzielę zaplanowane są zawody w slalomie.

Materiał oryginalny: Już wiosna, ale alpejczycy walczą w mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska