Kadra Małopolski przegrała z Hutnikiem w ostatnim meczu przed Regions' Cup

b
Dwa lata temu Małopolska była gospodarzem turnieju Regions' Cup w Niepołomicach. Na zdjęciu z prawej Mariusz Bienias, który jest też w obecnej kadrze Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Kadra Małopolski przegrała 1:4 z Hutnikiem Kraków w meczu kontrolnym, który trwał 70 minut (2x35), a rozegrano go na stadionie w Nowej Hucie.

Przed reprezentacją, złożoną z zawodników z III i IV ligi (którzy nigdy nie byli piłkarzami zawodowymi), za dwa tygodnie turniej eliminacyjny UEFA Regions' Cup. Małopolska jest jego gospodarzem, mecze odbędą się w Rytrze i Barcicach. Drużyna prowadzona przez trenerów Krzysztofa Szopę i Wojciecha Ankowskiego za rywali będzie miała kadry: Podkarpackiego ZPN (20 czerwca), Lubelskiego ZPN (21.6) i Świętokrzyskiego ZPN (23.6). Małopolanie wszystkie spotkania rozegrają w Rytrze. Do krajowego turnieju finałowego awansuje najlepszy zespół.

Przeciwko Hutnikowi, w ostatnim teście przed turniejem, zagrało 14 piłkarzy, m.in. trzech z... Hutnika. Gola dla kadry zdobył w II połowie obrońca Jutrzenki Giebułtów Krzysztof Michalec.

Hutnik Kraków - Kadra Małopolski 4:1 (4:0)
Bramki: Świątek dwie (1 z karnego), Marszalik, Antoniak - Michalec.
Hutnik: Zając - Ptak, Sosna, Kołodziej, Antoniak - Sobala, Broda, Gawęcki (Handzlik), Świątek, Marszalik - Kotwica; II połowa: Dul - Janecki, Źródlewski, Leśniak, Bukowczan - Ogonowski, Drąg, Broda, Handzlik (Wąchała), Sargsyan - Matysek.
Kadra Małopolski: Napieralski (20 Kobyłka) - Romuzga, Jaklik (36 Kowalik), Michalec, Filipek - Świętek, Bienias, Linca (36 Horawa), Skrzypniak, Biel - Pachowicz (36 Burkat).
składy za: mzpnkrakow.pl, nh2010.pl

Reprezentacja Małopolski na Regions' Cup. 20 powołanych piłk...

Pol Llonch. Były piłkarz Wisły Kraków ma świetną passę. Praw...