Kajakarstwo górskie. Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) na podium Pucharu Świata w Pradze

Klaudia Zwolińska
Klaudia Zwolińska FB/PZKaj
W Pucharze Świata w kajakarstwie górskim, który w miniony weekend odbył się w Pradze, duży sukces odniosła Klaudia Zwolińska. Zawodniczka Startu Nowy Sącz zajęła 2. miejsce w konkurencji K-1 extreme slalom.

Zwolińska dopłynęła do finału PŚ w Pradze

„Górale” koncentrują się na „klasycznym” slalomie, ale startują także w nowej odmianie - extreme slalomie. Polega on na tym, że równocześnie na tej samej trasie płynie kilku zawodników, najlepsi na mecie awansują do kolejnej rundy. Zwolińska właśnie w tej konkurencji, mającej być w programie igrzysk olimpijskich, spisała się świetnie, awansowała do finału. W nim przegrała tylko z Czeszką Terezą Fiserovą. Wcześniej naszej kajakarce nie udało się awansować do finałowej „10” w slalomie, uplasowała się w półfinale na 11. pozycji.

„Ciężki początek sezonu w moim wykonaniu. Mimo dyspozycji, myślę jak dotąd najlepszej w karierze, nie wszystko szło po mojej myśli. Dlatego tym bardziej cieszę się z przerwania "złej passy", kończąc Puchar Świata ze sreberkiem i ocierając się o finał w K-1” - napisała na FB.

Brzeziński w czołowej "10" Pucharu Świata

W PŚ w Pradze w finałach slalomowych z naszej ekipy płynął tylko Jakub Brzeziński (AZS AWF Kraków). Eliminacje C-1 przebrnął z 12. wynikiem, a w półfinale zajął 1. miejsce (wspólnie z Jakubem Grigarem ze Słowacji - mieli taki sam czas bezbłędnego przejazdu), czym rozbudził apetyty. Finał jednak nie poszedł tak dobrze, zawodnik z Krakowa zajął 8. lokatę, z dużą stratą do podium. Niemniej miejsce w czołowej „10” dla kanadyjkarza, który poprzedni sezon spędził jeszcze w kategorii U-23, to dobry wynik, zwłaszcza, że taka sztuka w slalomie nie udało się nikomu innemu z naszej ekipy.

Wcześniej w półfinale tej konkurencji odpadli bardziej doświadczeni Michał Pasiut (AZS AWF, 26. miejsce) i Dariusz Popiela (Start, 29.).